آخرین نوشته هاسیاحت

جاذبه‌های دیدنی بندر انزلی؛ آرامش خوش‌رنگ سرزمین دریا

مثبت زندگی: گیلان سرزمین بهشتی است که با طبیعت خوش‌رنگ و سبزپوشش، هزاران مسافر را شیفته‌ٔ زیبایی‌ها و آب‌وهوای ناب خود کرده است. چهار فصل سال، زمان نمایش نقاشی‌های خدا در سرزمین‌های شمالی ایران، به‌خصوص گیلان، است که زیبایی در آن‌ها حدومرز نمی‌شناسد و چشم، بی‌بدیل‌ترین تصاویر را می‌بیند. جاهای دیدنی بندر انزلی در استان گیلان، نمونه‌ای از شگفتی‌های طبیعت و زیبایی‌های بومی این استان است که مسافران بهار را به‌صرف لذت از آرامش و آب‌وهوای ناب دعوت می‌کند.

لذت تماشای گل‌های مردابی در جاهای دیدنی بندر انزلی

جاهای دیدنی بندر انزلی؛ آرامش خوش‌رنگ سرزمین دریا

به‌یادماندنی‌ترین تصویر بندر انزلی را باید قابی از گل‌های مردابی دانست که زیبایی طبیعت دلفریب گیلان را جلوه‌گر شده است. تالاب انزلی از شگفت‌انگیزترین پدیدهایی است که بهشت شمال ایران را کامل کرده است. اگر در اواخر بهار به بندر انزلی سفر کنید، می‌توانید سرزمینی سبز و صورتی از گل‌های صورتی و برگ‌هایی سبز و پهن در آن کشف کنید که هوش از سرتان خواهد برد.

جاهای دیدنی بندر انزلی؛ آرامش خوش‌رنگ سرزمین دریا

این تالاب خوش‌رنگ یکی از باشکوه‌ترین جاهای دیدنی بندر انزلی است که شهرتی بین‌المللی دارد و گردشگران، شیفته‌ٔ زیبایی بهشتی آن هستند. گشت‌زنی با قایق در این تالاب، یکی از تفریح‌های پرطرفدار انزلی است که سوژه‌ی لنز دوربین عکاسان بسیاری هم می‌شود. بعد از قایق‌سواری، می‌توانید از وقت‌گذرانی در رستوران و کافه‌ای که در حاشیه‌ی مرداب جا خوش کرده است، لذت ببرید.

پرندگانی که مرداب را زنده کرده‌اند

جاهای دیدنی بندر انزلی؛ آرامش خوش‌رنگ سرزمین دریا

یکی از دوست‌داشتنی‌ترین لحظه‌های گشت‌وگذار در بندر انزلی را باید تماشای پرندگان مهاجر تالاب دانست که با هیاهوی خود، زیبایی و زندگی را به تالاب بازگردانده‌اند. مناطقی در تالاب انزلی همچون سلکه، سیاه کشیم و سرخانکل، از پناهگاه‌های حیات وحش به‌شمار می‌آیند.

این نوشته را از دست ندهید
دانلود سریال «دل» قسمت ۳۸

این مناطق، علاوه بر زیبایی گیاهی، پذیرای پرندگان مهاجر زمستانی بسیار زیبایی همچون قو، حواصیل، خوتکا، غاز و… هستند. تماشای شیطنت پرندگان مهاجر در این منطقه را در بین مکان‌های دیدنی انزلی در اولویت‌های گشت‌‌وگذارتان قرار بدهید تا از بی‌بدیل‌ترین نمایش طبیعت لذت ببرید.

بلوار ساحلی بندر انزلی، گشت‌وگذار در پارکی به‌سبک اروپایی

جاهای دیدنی بندر انزلی؛ آرامش خوش‌رنگ سرزمین دریا

حس خوب گشت‌زنی در اسکله و بندر با وجود دارودرخت و سرسبزی بوستان جذاب‌تر خواهد شد. بلوار ساحلی قدس انزلی، بوستانی در بندر است که با سبک و سیاق اروپایی، در حال‌وهوای خوش ساحل و نزدیک موج‌‌شکن جا خوش کرده تا با سرسبزی خود، سپری شدن ثانیه‌ها را شیرین‌تر کند.

یک منظره‌ی جذاب رو به اسکله و دریای آبی، هیاهوی خوش‌طنین پرنده‌ها و هوای پراکسیژن، وقت‌گذارنی در بوستان ساحلی انزلی را خاطره‌‌ساز می‌کند. در میان درختان خوش‌قدوقامت و گل‌های خوش‌رنگ بوستان قدم بزنید، شُش‌هایتان را از هوای ناب ساحل پر کنید و شیطنت موج‌های آبی، پرندگان دریایی و نور طلایی خورشید را نظاره‌گر شوید.

کاخ میان‌پشته، موزه‌ای نظامی با رنگ‌وبویی از تاریخ

جاهای دیدنی بندر انزلی؛ آرامش خوش‌رنگ سرزمین دریا

ساختمان کاخ میان‌پشته یا همان کاخ موزه انزلی به دستور رضاخان در فاصله‌ی بین پل غازیان و پل انزلی بنا شده و یکی از زیباترین معماری‌هایی است که در شهر خودنمایی می‌کند. این ساختمان سفیدرنگ و خوش‌نقش در فضایی سرسبز رو به دریا بنا شده و زیبایی خزر و خوش‌عطری درختان بهارنارنج را به معماری دیدنی خود اضافه کرده است. این موزه یکی از جاهای دیدنی بندر انزلی است که در آن انواع سلاح‌های نظامی از زمان صفویه تا امروز یافت می‌شود و بازدید از آن برای تکمیل یک سفر ماجراجویانه دلچسب خواهد بود.

این نوشته را از دست ندهید
بوی خوش کباب در رستوران‌های مراغه

پل‌هایی که دو شهر را یکی کردند

جاهای دیدنی بندر انزلی؛ آرامش خوش‌رنگ سرزمین دریا

گذر از پل و تماشای پهنه‌ی آبی دریا، یکی از آرامش‌بخش‌ترین لحظه‌های سفر است. در بسیاری از شهرهای ایران که خاک آن‌ها پذیرای جریان باطراوت آب است، بخشی از خاطرات مسافران را گذر از پل‌ها می‌سازد. بندر انزلی با وجود پل متحرک غازیان و پل انزلی، از جمله مناطق ایران است که این سازه‌های پراستقامت، به آن رنگ بخشیده و از جاذبه‌های گردشگری سفر محسوب می‌شود.

غازیان و انزلی که در گذشته‌های دور شهرهایی جدا از هم بوده‌اند، حدود هشتاد سال پیش، به‌واسطه‌ی ساخت این دو پل یکی شدند. رفت‌وآمد بین این دو نقطه با ساخت سازه‌ی پل‌ها آسان شد و جایگزین قایق‌هایی شد که پیش از آن مردم برای عبورومرور استفاده می‌کردند.

حال‌وهوای حافظیه در انزلی

جاهای دیدنی بندر انزلی؛ آرامش خوش‌رنگ سرزمین دریا

در نزدیکی ساختمان شهرداری انزلی، در بستری سرسبز و باصفا، بنایی سفیدرنگ و آشنا می‌بینید که حافظیه شیراز را برای شما تداعی می‌کند. نام حافظیه به‌دلیل همین شباهت به آن داده شده است. این سازه‌ی جذاب روزگاری محل اجرای موسیقی بوده و در دوره‌ی پهلوی، توسط معماران آلمانی در فضایی سرسبز بنا شده است. این بنا با ستون‌های استوار و گنبد خوش‌طرح خود از جاهای دیدنی بندر انزلی محسوب می‌شود که رو به نمایی دیدنی از بندر جا خوش کرده است.

ساعتی که هنوز هم دقیقه‌ها را با خود همراه می‌کند

جاهای دیدنی بندر انزلی؛ آرامش خوش‌رنگ سرزمین دریا

از دیدنی‌ترین بناهای بندر انزلی، برج ساعت است که در نزدیکی موج‌شکن، نمایی جذاب به شهر بخشیده و حال‌‌وهوای شهر ساحلی انزلی را دوچندان کرده است. این برج با وجود آن‌که از اولین ثانیه‌ی حرکت عقربه‌هایش، زمان طول‌ودرازی می‌گذرد، هنوز هم زمان را به‌درستی نشان می‌دهد و خبری از جا ماندن عقربه‌ها در آن نیست.

این نوشته را از دست ندهید
فشارخون نرمال چند است؟

این برج روزگاری فانوس دریایی انزلی محسوب می‌شده و حدود دو قرن پیش، توسط حاکم وقت گیلان، خسروخان گرجی، بنا شد تا به شهر آبی انزلی، نمایی دیدنی‌تر ببخشد. برج ساعت یکی از نامدارین بناهایی است که خسروخان در گیلان بنا کرده و از جاذبه‌های گردشگری انزلی محسوب می‌شود.

اقامت در کشتی میرزاکوچک‌خان جنگلی

جاهای دیدنی بندر انزلی؛ آرامش خوش‌رنگ سرزمین دریا

از دیگر جاهای دیدنی بندر انزلی، کشتی میرزاکوچک‌خان جنگلی است که امکان اقامت و گشت‌زنی در بستر دریا را برای مسافران فراهم کرده است. این کشتی با امکانات یک هتل، از مسافران دریای مازندران پذیرایی می‌کند و تجربه‌ای خاص از سفر و اقامت را برای آن‌ها به‌وجود می‌آورد. اگر مشتاق یک اقامت خاطره‌ساز به روی آب هستید، در سفرتان به انزلی این کشتی مسافرتی را فراموش نکنید.

دهکده ساحلی بندر انزلی، بهشتی در همسایگی دریا

جاهای دیدنی بندر انزلی؛ آرامش خوش‌رنگ سرزمین دریا

اگر در انزلی دنبال جایی رویایی برای اقامت هستید که زیبایی‌های این شهر بندری را پیش روی‌تان قرار دهد، دهکده ساحلی در منطقه‌ی غازیان بهترین انتخابی است که سفر را برای‌تان فراموش‌نشدنی خواهد کرد. این شهرک یکی از خوش نماترین فضاهای سرسبز انزلی را دارد و ویلاهای آن، جایی برای آسایش و استراحت مسافران است. وجود امکاناتی همچون رستوران، فروشگاه، مسجد و… آسایش اقامت در دهکده ساحلی بندر انزلی را بیشتر کرده است.

اگر عاشق دریا و صدای مملو از آرامش امواج باشید، برای سفر به شهرهای ساحلی همیشه کوله‌باری بسته و آماده خواهید داشت. گذران زمان در کنار آرامش دریا، یکی از شیرین‌ترین سفرهایی است که هر گردشگر تجربه کرده است.

بهشت شمالی ایران با وجود بندر انزلی و جذابیت حال‌وهوای خاص اسکله فرصت خوبی است تا چمدان‌تان ببندید و چند روزی همسایه‌ی دریا شوید تا سمفونی صدای پرنده‌های دریایی در گوش‌تان جا خوش کند و هوای پراکسیژن شمال، ریه‌هایتان را جلا دهد. اگر سفر به بندرگاه انزلی را تجربه کرده‌اید، از زیبایی‌های خاصش برای ما بنویسید و تجربه‌های مفیدتان را با ما در میان بگذارید.

این نوشته را از دست ندهید
تابستانی رویایی با سفر به جنگل الیمستان
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − دوازده =

دکمه بازگشت به بالا