آخرین نوشته هاتخصصی

تپش قلب نشانه چیست؟

مثبت زندگی: هاشم سزاوار متخصص قلب و عروق گفت: تپش قلب می‌تواند ناگهانی باشد؛ در برخی مواقع فرد از هوش می‌رود و سرگیجه و سیاهی چشم دارد و صدای قلب را می شنود؛ در این حالت‌ها بیمار باید به پزشک مراجعه کند تا دلیل این تپش مشخص شود.

در این عارضه فرد در حال راه رفتن درد قفسه سینه و درد در سر دل دارد که به دست‌ها هم انتشار می‌یابد. اگر این دردها بیش از 15 تا 20 دقیقه طول بکشد باید به سکته قلبی هم فکر کرد. این متخصص قلب و عروق با بیان اینکه برخی دردها نقطه‌ای و لحظه‌ای هستند، خاطرنشان کرد: این دردها مدت‌های مدیدی با انسان بوده و اصولا بیماری قلبی نیستند و با غذا خوردن تشدید می‌شوند؛ اما دردهای سکته قلبی در حین استراحت و دردهای آنژین صدری در هنگام فعالیت رخ می‌دهد.

پیشگیری

سزوار درباره اقدامات پیشگیرانه، گفت: عواملی به نام عوامل خطر هستند که باید به آنها بیشتر توجه کرد. بیماری‌های قلبی معمولا بالای 40 سال اتفاق می‌افتد و در مردان بیشتر است.

استفاده از دخانیات مثل سیگار و قلیان، فشار خون بالا، قند، چربی خون بالا، کم تحرکی، وزن بالا، سابقه فامیلی و استرس، باعث افزایش ابتلا به بیماری‌های قلبی می‌شود و باید از آنها دوری کرد.

تپش قلب می‌تواند ناگهانی باشد. در برخی مواقع قلب در یک دقیقه حدود 150 تا 200 مرتبه می‌تپد؛ در برخی مواقع فرد از هوش می‌رود و سرگیجه و سیاهی چشم دارد. در برخی مواقع صدای قلبمان را می‌شنویم؛ به هر ترتیب بیمار باید به پزشک مراجعه کند تا با گرفتن شرح حال و نوار قلب دلیل این تپش مشخص شده و برای آن داروی لازم تجویز شود.

این نوشته را از دست ندهید
آیا ویروس کرونا از طریق روابط جنسی نیز منتقل می‌شود؟
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 5 =

دکمه بازگشت به بالا