آخرین نوشته هارابطه جنسی

تمام نکاتی که قبل از اولین رابطه جنسی باید بدانید؛ زوج‌ها بخوانند

مثبت زندگی: اولین رابطه جنسی برای بعضی‌‌ها خوشایند است و بعضی‌ها هم از آن دل خوشی ندارند. اگر اطلاعات کافی در این زمینه داشته باشید و نکات لازم را از قبل بدانید، نه پای ترسی به میان خواهد بود و نه دلهره و تجربه‌های ناخوشایند را تجربه خواهید کرد. در این مقاله از مثبت زندگی به موضوعاتی خواهیم پرداخت که به شما در داشتن رابطه جنسی اول‌تان کمک می‌کنند.

چیزهایی هست که باید قبل از اولین رابطه زناشویی بدانید

زمانی که به اولین نزدیکی با همسر فکر می‌کنید، موضوعات مختلفی به ذهنتان می‌رسند و به‌احتمال زیاد، دلشوره‌های فراوانی در وجودتان نقش می‌بندند. پرسش‌هایی در ذهنتان شکل می‌گیرند که وجودشان کاملا طبیعی است؛ برای مثال، از خود می‌پرسید آیا تغییراتی در بدن به وجود خواهد آمد؟ این رابطه با درد همراه است؟ تغییرات هورمونی بعد از اولین رابطه چگونه است؟

برای اینکه از ابهام اولین رابطه جنسی کاسته شود، به آگاهی نیاز است. در ادامه، نکات آگاه‌کننده‌ای را خواهید خواند.

۱. هنگام برقراری رابطه جنسی اول، چه اتفاقی در بدن رخ می‌دهد؟

وقتی اولین رابطه زناشویی به پایان می‌رسد، اتفاق ویژه‌ای در بدنتان رخ نمی‌دهد؛ بنابراین، هیچ‌کس به‌جز شما و همسرتان متوجه این موضوع نخواهد شد و پای تغییری در میان نیست.

البته باید بدانید که در زمان شروع رابطه و پیشرفت آن، بدن دچار تعریق می‌شود و نفس‌های سنگینی خواهید کشید. احتمال دارد پوستتان هم دچار سرخی شود. اینها طبیعی است. به‌علاوه، به‌‌دلیل افزایش جریان خون در بدن در هنگام نزدیکی، آلت تناسلی خانم‌ها نیز متورم می‌شود. منتها با پایان رابطه، همه‌چیز به حالت عادی برمی‌گردد.

بیشترِ خانم‌ها در ناحیه آلت تناسلی‌شان بافتی به نام هایمن (پرده واژن یا همان پرده بکارت) دارند و در واقع، با همین بافت به‌ دنیا می‌آیند. هایمن (Hymen) در بخش واژن قرار دارد و تحت‌تأثیر اولین رابطه جنسی یا فعالیت‌های دیگری مانند ورزش‌کردن ممکن است کشیده یا پاره شود. زمانی که نخستین بار رابطه جنسی دارید، هایمن کشیده یا پاره می‌شود و امکان دارد قطراتی خون هم در نتیجۀ این فشار پدیدار شود.

بسیاری از افراد، دچار کشیدگی یا پارگی هایمن نمی‌شوند و خونی هم در اولین نزدیکی ترشح نمی‌کنند؛ بنابراین، چنین چیزی حتمی نیست. منتها اگر از این موضوع واهمه و ترسی پنهان دارید، بهتر است که قبل از اولین رابطه جنسی ملافه یا پارچه‌ای تیره‌رنگ تهیه و روی آن اولین نزدیکی با همسر را تجربه کنید. در این صورت، اگر خونی هم ترشح شود، آن را نمی‌بینید و ترسی هم در شما شکل نمی‌گیرد.نخستین رابطه جنسی ممکن است با خون‌ریزی واژن همراه باشد و ممکن هم هست نباشد. این موضوع حتمی نیست.

این نوشته را از دست ندهید  ۶ خوراکی خوشمزه برای مهمانی که همه عاشق آنها خواهند شد

۲. اولین رابطه جنسی درد دارد؟

بیشترِ افراد در اولین رابطه جنسی خود نگران‌اند که درد هم خواهند کشید یا خیر. اگر آرام باشید، احساس راحتی کنید و روی بدنتان تمرکز داشته باشید، به‌احتمال بسیار زیاد هیچ دردی حس نخواهید کرد. البته باید قبول کرد که هر تجربۀ تازه‌ای با کمی استرس و دلهره همراه است و این به‌هیچ‌وجه غیرعادی نیست.

اگر کمی درد دارید، باید آن را به‌حساب اصطکاک بگذارید. بانوان با چرب‌کردن ناحیه تناسلی می‌توانند از این اصطکاک در زمان دخول آلت مردانه به واژن جلوگیری کنند.

قبل از دخول، بهتر است دو طرف کمی برای شروع فرایند آماده شوند و با معاشقه به استقبال نزدیکی بروند. در این صورت، ترشحات واژن به دخول کمک بیشتری می‌کند و از درد هم خبری نخواهد بود. به‌جز ترشحات طبیعی بدن از واژن، استفاده از روان‌کننده‌های واژن هم به راحت‌ترشدن دخول کمک می‌کند. امکان دارد دخول در نخستین رابطه جنسی با درد همراه باشد. راهکارهایی برای رفع این مشکل وجود دارد.

۳. در رابطه جنسی اول‌تان به اوج لذت جنسی (اُرگاسم) خواهید رسید؟

یادتان باشد که احتمال دارد در رابطه جنسی برای اولین بار به تجربه ایدئالی نرسید. در واقع، گاهی همه‌چیز خوب پیش نمی‌رود و مطابق چیزی نیست که در ذهنتان است. بسیاری از افراد خاطرات اولین رابطه جنسی خود را ناخوشایند و آزاردهنده می‌دانند.

ماجرا از این قرار است که هر دو طرف در نخستین نزدیکی تحت فشارند و به‌طور صددرصد راحت نیستند. همین‌ها می‌تواند مانع از رسیدن به اوج لذت جنسی یا همان ارگاسم شود. با این حال، حتی اگر ارگاسم هم رخ ندهد، نتیجه تجربه نخست، نزدیکی بیشتر میان زوج‌هاست.

این نوشته را از دست ندهید  یائسگی زودرس؛ از نشانه‌ها تا عوارض

۴. در اولین رابطه زناشویی با همسر ممکن هست بارداری رخ بدهد؟

اولین رابطه جنسی و بارداری

باورهای اشتباهی در برخی جوامع وجود دارد که می‌گویند در نخستین رابطه جنسی بارداری رخ نخواهد داد. اگر پریود می‌شوید، با نخستین رابطه جنسی هم احتمال بارداری برایتان وجود خواهد داشت. با این حساب، اگر نمی‌خواهید باردار شوید، جلوگیری از بارداری در اولین رابطه را جدی بگیرید و از روش‌های پیشگیری استفاده کنید. در نخستین رابطه جنسی امکان بارداری وجود دارد. اگر تمایل به بارداری ندارید، باید از وسایل و راه‌های پیشگیری استفاده کنید. وسایل مختلف و مصرف قرص‌های مخصوص مانع از بارداری می‌شوند.

این توصیه‌ها را برای اولین نزدیکی با همسر در نظر داشته باشید

توصیه هایی برای اولین رابطه جنسی

یکی از دلایل ترس از هر چیزی ناآگاهی است. اگر درباره موضوعات مختلف اطلاعات کافی و شناخت داشته باشیم، از هیچ‌چیز نمی‌ترسیم. قبول دارید؟ در زمینه اولین نزدیکی با همسر نیز باید نکات و توصیه‌هایی را بدانید که در ادامه برایتان خواهیم گفت.

۱. عشق و اعتماد را دست‌کم نگیرید

پژوهش‌های علمی نشان می‌دهند یکی از عمده‌ترین عواملی که موجب می‌شود تجربه نخست رابطه جنسی برای افراد خوشایند شود، عشق و اعتماد است. زمانی که همسرتان را دوست دارید و به او عشق می‌ورزید، رابطه بهتر و شیرین‌تری را هم تجربه خواهید کرد.

۲. مکان مناسبی در نظر بگیرید

محیطی آرام و آشنا از استرس‌هایتان برای تجربه اولین نزدیکی با همسر می‌کاهد. یادتان باشد اگر در محیط و مکانی مناسب شروع به برقراری رابطه جنسی کنید، احساس بهتری خواهید داشت.

۳. بدنتان را بیشتر بشناسید

سعی کنید روند نزدیکی را به‌طور علمی بررسی کنید و با بدن خودتان و همسرتان بیشتر آشنا شوید. باید بدانید که قرار است در این تجربه دونفره چه‌چیزهایی را در بدنتان مشاهده کنید.

۴. معاشقه نزدیکی را بهبود می‌بخشد

وجود تشویش و نگرانی درباره رابطه جنسی برای اولین بار طبیعی است. معاشقه تا حد زیادی از این نگرانی‌ها می‌کاهد. بی‌مقدمه به سراغ رابطه جنسی رفتن به اضطراب زوج‌ها اضافه می‌کند. یادتان باشد نباید برای رسیدن به ارگاسم عجله کنید. بگذارید همه‌چیز روند طبیعی خودش را طی کند.

۵. با اولین بار قضاوت نکنید

همان‌طور که گفتیم، عوامل مختلفی بر تجربه اولین رابطه زناشویی اثر می‌گذارند؛ بنابراین، شاید همه‌چیز هم خوب و موردانتظار پیش نرود. یادتان باشد تجربه‌های بعدی کاملا متفاوت از بار نخست هستند.همیشه بار دومی هم هست که می‌تواند تجربه‌های ناخوشایند اولیه را از یادتان ببرد. اگر تجربه اولین رابطه جنسی برایتان دل‌چسب نیست، ناامید نشوید.

این نوشته را از دست ندهید  برای داشتن موهای سالم و زیبا خوردن این غذاها را فراموش نکنید

۶. استفاده از وسایل پیشگیری و نزدیکی حفاظت‌شده را فراموش نکنید

اولین رابطه جنسی محافظ‌شده

یادتان باشد که از وسایل پیشگیری استفاده کنید. رابطه جنسی محافظت‌شده و استفاده از وسایل پیشگیری، در کنار جلوگیری از انتقال بیماری‌های جنسی، به شما در داشتن رابطه‌ای آرام‌تر و سالم‌تر نیز کمک می‌کند.

دقت کنید که بیماری‌های مقاربتی مختلفی از جمله موارد زیر از راه رابطه جنسی ایجاد می‌شوند:

 • سوزاک؛
 • سفلیس؛
 • HIV/ ایدز؛
 • تبخال تناسلی؛
 • عفونت کلامیدیا؛
 • هپاتیت بی و سی.

بعضی از بیماری‌های مقاربتی را می‌توان با مصرف آنتی‌بیوتیک و داروهای دیگر درمان کرد؛ اما برخی هم درمان‌نشدنی‌اند. با استفاده‌کردن از وسایل محافظتی مانند کاندوم، می‌توانید از انتقال بیماری‌ها جلوگیری کنید.

۷. با همسرتان درباره دل‌نگرانی‌هایتان صحبت کنید

یکی از مهم‌ترین کارهایی که برای اولین رابطه جنسی باید انجام بدهید صحبت‌کردن است. با همسرتان درباره این موضوع حرف بزنید و بگویید که دل‌نگرانی‌هایتان چیست و خیالتان را راحت کنید.یکی از مهم‌ترین ابعاد برقراری رابطه جنسی میزان صمیمیت و ارتباطی است که این رابطه میان زوج‌ها ایجاد می‌کند؛ بنابراین، از حرف‌زدن درباره‌اش با همسرتان طفره نروید و خجالت نکشید.


۸. با همسرتان در طول نزدیکی صحبت کنید

شاید گمان می‌کنید فرایند نزدیکی باید در سکوت کامل طی شود؛ اما این‌طور نیست. با همسرتان صحبت کنید و مثلا از او بپرسید از رابطه رضایت دارد؟ احساس راحتی می‌کند؟ اگر مشکلی وجود دارد هم حتما لازم است که مطرح شود. پس ارتباطات‌تان را از راه کلام کنترل کنید و ببینید طرف مقابلتان چه حس‌وحالی دارد.

۹. با انواع شیوه‌های رابطه جنسی آشنا شوید

یادتان باشد شکل‌های مختلفی برای رابطه جنسی وجود دارد. آشنایی با آنها و صحبت‌کردن درباره‌شان با همسرتان رابطه جنسی برای اولین بار را برایتان خوشایندتر می‌کند.

۱۰. مشکلات و بیماری‌های کاهش‌دهنده کیفیت نزدیکی را بشناسید

فراموش نکنید بیماری‌ها و مشکلاتی وجود دارند که کیفیت نزدیکی را کاهش می‌دهند. این مشکلات دخول را دردناک می‌کنند، برای مثال:

 • اندومتریوز؛
 • التهاب واژن؛
 • عفونت مثانه؛
 • خشکی واژن؛
 • عفونت‌های قارچی؛
 • عفونت‌های التهابی لگن؛
 • عفونت‌های مجاری ادراری؛
 • واکنش‌های حساسیتی به کاندوم یا روان‌کننده واژن؛
 • واژینیسموس (بسته‌شدن غیرارادی ماهیچه‌های مثانه)؛
 • بیماری‌های مقاربتی مانند سوزاک، تبخال تناسلی، و… .
این نوشته را از دست ندهید  اگر با زنی که دوستت داره، ازدواج کنی...

اگر به این مشکلات دچار هستید، باید بدانید احتمال دارد رابطه جنسی‌تان با درد همراه باشد؛ پس باید برای کنترل وضعیت به متخصص مراجعه کنید.

۱۱. رضایت و لذت کلید داشتن رابطه‌ای مطلوب‌اند

باید بدانید رضایت‌مندی و لذت در رابطه جنسی با همسرتان بسیار مهم است. همراهی باهم در این مسیر را فراموش نکنید و به این عمل به چشم رابطه‌ای دونفره نگاه کنید که هر دو باید از آن راضی باشید. در طول رابطه جنسی، با نگاه و کلام و اقدامات درست سعی کنید برای خودتان و همسرتان رضایت به‌ وجود بیاورید.

۱۲. الگوهای نادرست برای نزدیکی را از ذهنتان خارج کنید

تجربه اولین رابطه زناشویی در صورتی خوب پیش خواهد رفت که بدانید میان واقعیت و تبلیغات تفاوت زیادی وجود دارد. منظور از تبلیغات در دنیای موضوعات جنسی همان فیلم‌ها و محصولات تصویری و رسانه‌ای‌اند که رابطه جنسی را به شکلی غیرواقعی نشان می‌دهند. آنها الگوهای نادرستی‌اند و ذهنیت اشتباهی نسبت به رابطه جنسی در اختیارتان می‌گذارند. دورشان را خط بکشید.

۱۳. دستپاچگی و هول‌شدن طبیعی است

زمانی که نخستین رابطه جنسی را تجربه می‌کنید، با شرایط و فرایند چندان آشنا نیستید. طبیعی است که دستپاچه شوید، اشتباهاتی از شما رخ بدهد و در یک کلام، ناشیانه عمل کنید. با این حساب، خجالت نکشید و راحت باشید و بدانید خاطرات اولین رابطه جنسی در آینده برای شما و همسرتان شیرین و خنده‌دار خواهند بود.

در آخر

بهترین زمان برای اولین رابطه زناشویی زمانی شکل می‌گیرد که آگاهی‌تان درباره این عمل زیاد باشد؛ پس درباره‌اش بخوانید و اطلاعات کسب کنید و میزان آرامشتان را افزایش دهید.اگر احساس می‌کنید درباره هرکدام از موارد بالا نمی‌توانید درست عمل کنید، مراجعه به سکس‌تراپیست یا مشاور جنسی را فراموش نکنید. با جست‌وجو در اینترنت، می‌توانید به‌سادگی به سکس‌تراپیست دسترسی پیدا کنید و مشکلات‌تان را با او مطرح کنید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 18 =

دکمه بازگشت به بالا