تعداد نرمال رابطه زناشویی در هفته

0
1843

مثبت زندگی: چه میزان رابطه جنسی باعث خوشحالی زن و مرد می‌شود؟ آیا تعداد بالای نزدیکی در هفته بر روابط مناسب زن و شوهر تاثیرگذار است؟ به طور سنتی، پزشکان می‌گویند که حدود یک چهارم از شادکامی و خوشبختی به دنبال یک رابطه زناشویی مناسب و رضایت بخش است.

زوج‌های شادتر سه تا چهار بار نزدیکی در هفته دارند. البته باید گفت که این فرکانس به طور متداول در زوج‌های مختلف، متفاوت خواهد بود. رابطه جنسی با فواصل زیاد در زن و شوهرهایی که چند سال از رابطه و زندگی آن‌ها می‌گذرد، طبیعی است.

واقعیت این است که آمارها در افراد مختلف با توجه به روحیات و شرایط فردی متغیر است. به عبارت دیگر اگر مجبور به تعمیم تعداد رابطه جنسی زن و مرد باشیم، احتمالا تعداد طبیعی و میانگین آن برای دستیابی به استاندار رابطه جنسی، دو بار در هفته است.

برخی از زوجین هم اعلام کرده‌اند که بیشترین رضایت مندی را در حدود پنج بار در ماه داشته و این تعداد از عادات همیشگی آن‌ها به شمار می‌رود.

به هرحال می‌توان گفت که زوج‌هایی که در هفته بیش از چهار بار رابطه جنسی داشته‌اند، شادتر از افرادی بودند که هفته‌ای یک بار نزدیکی داشتند. تعداد نزدیکی در هفته و تعداد نرمال رابطه جنسی با در نظر گرفتن احساسات طرفین باعث ایجاد روابطی عمیق‌تر و حس خوشایندی در روابط نزدیک در زندگی می‌شود.

چند بار نزدیکی در هفته برای بارداری

زمانی که قصد بارداری دارید به طور حتم  تمام موارد را در نظر گرفته و دوست دارید شانس بالایی برای بارداری داشته باشید. این سوال برای اکثر زوجین پیش می‌آید که چند بار نزدیکی در هفته شانس بارداری را افزایش می‌دهد و آیا این موضوع بر بارداری تاثیر گذار هست یا خیر؟

بیشتر ببینید
انواع کاندوم؛ کاربرد هر کدام چیست؟

معمولا نزدیکی پنج روز قبل از روز تخمک گذاری، ۲۵ درصد احتمال بارداری را افزایش می‌دهد. البته بهتر است یک روز در میان نزدیکی انجام شود زیرا اسپرم معمولا تا ۴۸ ساعت زنده مانده و نیازی نیست هر روز نزدیکی داشته باشید.

اما در صورتی که در هفته تنها یک بار رابطه جنسی صورت گیرد، احتمال بارداری به ۱۰ درصد می‌رسد. همچنین شما می‌توانید با روش‌های مختلفی از آغاز روز تخمک گذاری اطلاع پیدا کرده و رابطه جنسی را بر این اساس تنظیم کنید.

با استفاده از این برنامه، شما در هر زمان و در اوج باروری خود رابطه جنسی خود را  تضمین می‌کنید. با توجه به زنده ماندن اسپرم به مدت دو تا سه روز، اگر شریک زندگی شما بیش از دو یا سه روز بدون انزال باشد، تعداد اسپرم او افزایش می‌یابد و شانس بارداری شما هم به مراتب بیشتر می‌شود.

تعداد نرمال دخول

تعداد نزدیکی در هفته و تعداد نرمال دخول بسته به سن، شرایط، احساسات و روابط موجود بین زن و مرد متغیر است. گاه مشاهده می شود که زن از روابط جنسی مکرر و پی در پی احساس خستگی کرده و یا زوج دیگری به طور مداوم و هر روز نزدیکی دارند.

به طور کلی می‌توان گفت که تعداد نزدیکی در هفته و تعداد نرمال دخول با در نظر گرفتن روحیات همسر صورت گرفته و هفته‌ای یک الی دوبار نزدیکی تعداد نرمالی محسوب می‌شود. البته تمام این موارد با تغییر شرایط و خواسته‌های زوجین قابل تغییر است.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

پنج × 2 =