آخرین نوشته هارابطه جنسی

تعداد دفعات نرمال رابطه جنسی چه مقدار است؟

مثبت زندگی: تعداد دفعات نرمال رابطه جنسی با توجه به سن زوجین و مزاج دو نفر، وزن، تغذیه و استرس کاری افراد می‌تواند متفاوت باشد، در صورتی که هر دو نفر در یک ازدواج از تعداد دفعات رابطه زناشویی در هفته رضایت داشته باشند هیچ مشکلی ایجاد نمی‌شود ولی اگر یکی از زوجین از کم بودن دفعات رابطه جنسی شاکی است باید به فکر راه حل و درمان باشید.

تعداد دفعات نرمال رابطه جنسی

یکی از پر تکرارترین سوالات زوجین این است که تعداد دفعات نرمال رابطه جنسی در هفته چقدر است؟ یا چند بار رابطه جنسی در هفته طبیعی است؟

مهم ترین نکته که باید به آن توجه کنید این است که تعداد دفعات نرمال رابطه جنسی برای هر زوجی با توجه به روحیات و سلامت جسمی و قدرت بدنی و مزاج و طبع افراد متفاوت است ولی در ادامه نکاتی را مطرح می‌کنیم تا بتوانید با توجه به شرایط خودتان تشخیص دهید که تعداد دفعات نرمال رابطه جنسی برای شما چقدر است.

رابطه زناشویی بخش بسیار مهمی از زندگی متاهلی است و بر اساس مطالعات انجام شده، زوج‌هایی که در این زمینه رضایت نداشته باشند احتمال بحث و درگیری در آنها بیشتر شده و در صورتی که نتوانند به توافق مناسبی برای حل مشکلشان برسند، ممکن است منجر به سردی در رابطه، طلاق یا خیانت شود. 

عوامل موثر در میانگین تعداد دفعات نرمال رابطه جنسی

بر اساس مطالعات انجام شده برای زوجین زیر 30 سال 2 – 3 بار رابطه زناشویی در هفته و برای زوجین 30 -40 سال 1 – 2 بار درهفته طبیعی است. البته این میزان با توجه به درگیری‌های شغلی، شادابی روحی، مزاج و نژاد افراد می‌تواند کاملا متفاوت باشد.

تعداد نرمال رابطه در هفته به عوامل متعددی بستگی دارد. از جمله :

– میل جنسی هر کدام از زوجین

– زمانی که از ازدواج گذشته 

– میزان رضایت از زندگی مشترک و همسر

– سبک زندگی

– شغل زوجین

-ساعت کاری

– سن زوجین 

– و مهمتر از همه مهارت‌های جنسی زوجین 

اما به طور میانگین و بررسی‌های انجام شده و عوامل مختلف به طور میانگین داشتن رابطه جنسی 2 بار در هفته تا 1 بار در ماه، به شرط رضایت هر دو نفر، می‌تواند نرمال و طبیعی باشد. 

این نوشته را از دست ندهید  از انجام این ۵ کار قبل از رابطه جنسی خودداری کنید

در تحقیقی که روی 20 هزار زوج انجام شده مشخص شد که 26 درصد زو‌ج‌ها هفته ای 1 بار رابطه جنسی دارند و غالب شرکت کنندگان در این بررسی تعداد رابطه زناشویی خود را کمتر از هفته‌ای 1 بار گزارش کردند. 

در یک بررسی دیگر مشخص شد که زوج‌های میانسال به طور میانگین ماهی 2 – 3 بار و زوج‌های جوان هفته‌ای 1 بار رابطه جنسی دارند. در بررسی دیگری که روی 30 هزار زوج آمریکایی در طول 40 سال زندگی مشترکشان انجام شد، نشان داد زوج‌هایی که به صورت میانگین هفته‌ای 1 بار رابطه جنسی دارند، رضایت بیشتری از زندگی مشترک خود داشتند. نتایج این تحقیق در سال 2015 منتشر شده است.

بر اساس تحقیق دیگری مقدار میانگین رابطه جنسی در سن 18 – 29 سال حدود 2 بار در هفته است. در سن 30 – 39 سال حود 6 – 7 بار و در سن 40 – 49 سال حدود 69 بار در سال است یعنی نصف جوانان 18 – 29 ساله . این میانگین‌ها ممکن است در دوره‌های به خصوص تغییر کند، مثلا رابطه جنسی در 6 ماه تا 1 سال اول زندگی بسیار بیشتر است و در دوره بارداری و بعد از زایمان رابطه جنسی کاهش پیدا می‌کند. 

در رابطه جنسی کیفیت مهم‌تر از کمیت است

با وجودی که در بررسی‌های انجام شده میانگین رابطه جنسی بین زوجین بدست آمده است ولی مهمتر از تعداد دفعات رابطه جنسی، رضایت زن و شوهر از کیفیت رابطه جنسی است. 

رابطه جنسی هم درست مثل غذا خوردن برای هر فرد شرایط متفاوتی دارد، افراد مختلف اشتهای متفاوتی دارند و برخی به خوردن غذا اهمیت بیشتری می‌دهند ولی برایشان تفاوت ندارد چه غذایی جلویشان گذاشته شود ولی برخی افراد به کیفیت غذایی که قرار است بخورند اهمیت زیادی می‌دهند.

برخی افراد تمایل دارند هر روز رابطه داشته باشند ولی برای برخی دیگر هفته‌ای یک بار یا ماهی یک بار کافی است.

نکته‌ای که زوجین باید در مورد این تفاوت میل جنسی در نظر بگیرند این است که سعی کنند حداکثر هماهنگی را بین خودشان ایجاد کنند مثلا  اگر برای فردی داشتن رابطه جنسی ماهی یک بار کفایت می‌کند و برای دیگری هفته‌ای 2 بار، باید به توافق برسند مثلا هفته‌ای 1 بار رابطه جنسی با کیفیت ( حداقل حدود نیم تا یک ساعت ) داشته باشند و وقت کافی برای معاشقه بگذارند نه این که رابطه جنسی را 10 دقیقه‌ای به پایان ببرند. 

این نوشته را از دست ندهید  هر آنچه که باید درباره رابطه جنسی دهانی و مقعدی بدانید

عوامل موثر بر کاهش تعداد دفعات رابطه جنسی

– افزایش سن

– افزایش تعهدات خانوادگی

– افزایش مشکلات 

– دغدغه و استرس شغلی و مالی

– ناراحتی‌های جسمی

– غلبه مزاج بلغم و سودا

– مشکلات روحی و روانی مثل افسردگی یا اضطراب 

چه زمانی زندگی مشترک در خطر است

بر اساس قاعده مورد قبول روان درمان‌گرهای جنسی، داشتن رابطه جنسی در سال کمتر از 10 بار یا کمتر از ماهی 1 بار می‌تواند نگران کننده باشد و به عنوان ملاک زندگی مشترک بدون رابطه جنسی در نظر گرفته شود. 

واقعیتی که نباید نادیده گرفته شود این است که رابطه زناشویی مثل چسب زندگی است و زن و شوهر را به هم نزدیک می‌کند. بدون رابطه زناشویی زن و شوهر در بهترین شرایط می‌توانند دوستان خوبی باشند و در بدترین شرایط سوهان اعصاب هم باشند.

با وجودی که رابطه زناشویی بهترین روش برای ابراز عشق و علاقه زوجین به هم و افزایش صمیمیت و گرم‌تر شدن زندگی می‌شود ولی کم بودن رابطه جنسی در شرایطی که هر دو نفر مشکلی با آن نداشته باشند، خطری برای زندگی زناشویی ایجاد نمی‌کند. 

ولی در صورتی که یکی از زوجین نسبت به کم بودن رابطه جنسی شاکی است در صورتی که نمی‌توانید خودتان را با یکدیگر هماهنگ کنید حتما برای تعدیل مزاج و مشاوره با یک زوج درمان‌گر متخصص روابط جنسی مراجعه نمایید.

رابطه جنسی یک تفریح سالم دو نفره است

بهتر است دیدگاهتان را به رابطه جنسی تغییر دهید، رابطه جنسی فقط یک وسیله برای ارضای شهوت نیست بلکه یک سرگرمی مفرح دو نفره بین زن و شوهر است که باعث می‌شود هر دوی شما استرس‌های روزمره را از خودتان دور کنید و احساس بهتری نسبت به خودتان و دیگری پیدا کنید. 

این نوشته را از دست ندهید  آیا زوج ها باید از فیلم پورنو استفاده کنند؟

فواید رابطه جنسی برای سلامتی

حتما چند مقاله در مورد فواید رابطه جنسی برای سلامت مطالعه کنید. رابطه جنسی بهترین وسیله برای کاهش استرس و اضطراب و دردهای جسمی است که در برخی موارد می‌تواند بهتر از مسکن، سردرد شما را بهبود ببخشد و سیستم ایمنی شما را تقویت می‌کند. 

زن و شوهر از دو خانواده متفاوت و با فرهنگ و تربیت متفاوت در کنار هم قرار گرفته‌اند، تنها چیزی که می‌تواند تفاوت‌ها و تنش‌های بین این دو را کمرنگ و بی اثر کند رابطه جنسی با کیفیت است که هورمون‌های دوپامین و اکسی توسین را در بدنشان افزایش دهد، این هورمون‌ها که ناشی از صمیمیت جسمی و جنسی هستند می‌توانند باعث شود سازگاری و آرامش بیشتری را کنار هم تجربه کنید و تفاهم بین شما افزایش پیدا کرده و بیشتر از یکدیگر حمایت کنید. 

نوعی رابطه جنسی که بین خانم‌ها طرفدار بسیار زیادی دارد کارزا است. کارزا به مفهوم داشتن رابطه جنسی بدون ارگاسم است. بنابراین در صورتی که توان جسمی کافی برای ارگاسم شدن ندارید، اصلا نیازی نیست نگران باشید. صمیمیت جسمی، هم آغوشی و نوازشی که در اتاق خواب تجربه می‌کنید. باعث ترشح هورمون عشق و هم آغوشی یا اکسی توسین در بدن می‌شود. که تمام اثر هورمون استرس یا کورتیزول را از بین برده. و به نوعی اثر آرام بخش برای تمام سیستم بدن شما دارد. و می‌تواند به طور کلی حال روحی و جسمی شما را بهبود دهد. پس نگران ارگاسم نشدن نباشید و از آغوش و نوازش یکدیگر لذت ببرید. 

شاید باورتان نشود ولی در تحقیق گسترده‌ای که روی زنان مختلف انجام شده است محققان به این نتیجه رسیدند که میزان رضایت زنان در زندگی زناشویی بیشتر به کیفیت هم آغوشی مربوط می‌شود تا دخول در رابطه جنسی. 

اگر دچار زودانزالی هستید، اجازه ندهید این مشکل شما و همسرتان را از لذت هم آغوشی محروم کند. در صورتی که فاصله رابطه جنسی بیشتر از یک هفته شود، زود انزالی کاملا طبیعی است. برای جبران این مشکل دو بار پشت سر هم رابطه جنسی داشته باشید. تا بتوانید زمان معاقشه کافی برای همسرتان بگذارید و او را از نظر روحی ارضا کنید. مسلما در سری دوم زمان انزال شما بیشتر طول خواهد کشید مگر این که مشکل زمینه دیگری داشته باشید.

این نوشته را از دست ندهید  دانلود سریال «می‌خواهم زنده بمانم» قسمت ۱۰

دیدگاهتان را به رابطه جنسی تغییر دهید. رابطه جنسی یک تفریح دو نفره است.

از سویی دیگر اثبات شده است که زنان برای لذت بردن از رابطه جنسی و رسیدن به ارگاسم نیازی به دخول ندارند. اعصاب تحریک پذیر جنسی مردان اغلب در آلت جنسی متمرکز شده است. ولی اعصاب تحریک پذیر زنان در سرتاسر بدنشان پخش شده است. و شما با تجربه می‌توانید تمام نقاط تحریک پذیر بدن زنان را پیدا کنید. از جمله گردن، لاله گوش، سینه‌ها، زیر شکم، مچ دست روی نبض، ستون فقرات، پشت گردن و غیره . به خصوص کلیتوریس.

جالب است بدانید که حساسیت کلیتوریس بسیار بسیار بیشتر از آلت مردان است. بنابراین رویش با کلاهک کلیتوریس پوشانده شده است. و تحریک آن برای زن ( البته در مراحل آخر معاشقه ) می‌تواند به همان اندازه تحریک آلت برای مردان، لذت بخش باشد. بر اساس مطالعات انجام شده محققان به این نتیجه رسیده‌اند. که فقط 20 – 30 درصد زنان در رابطه جنسی با دخول ارضا می‌شوند. و بین 70 – 80 درصد زنان برای تجربه ارگاسم نیاز به مالش کلیتوریس دارند.

حتی زنانی که تا به حال ارگاسم را تجربه نکرده‌اند. با مالش و تحریک صحیح و ملایم کلیتوریس به ارگاسم می‌رسند. بنابراین حتی مردانی که دچار ناتوانی جنسی شده‌اند هم نیازی نیست خودشان را از لذت هم آغوشی محروم کنند. شما به سادگی و فقط با انگشتتان در حین معاشقه می‌توانید همسرتان را ارضا کنید. و از لذت بردن او لذت ببرید و صمیمیت و گرمای لازم را به زندگی زناشویی خود بازگردانید. و به تدریج ضعف و ناتوانی جنسی خودتان اگر علت زمینه‌ای نداشه باشد را از بین ببرید. 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 4 =

دکمه بازگشت به بالا