آخرین نوشته هامادر و کودک

13 درسی که مادران برای تربیت پسران باید به آن توجه کنند

تأثیر یک مادر تأثیر موج دار منحصر به فرد و طولانی مدت در زندگی پسرش، خوب و بد دارد. حضور فعال و فعال یک مادر در زندگی پسر می تواند امنیت اساسی و اعتماد به نفس شجاعانه را در او ایجاد کند. اما نبود یک مادر در زندگی یک مرد می تواند او را بی هدف، خود ویرانگر، قطع ارتباط و جستجوی راحتی کند. با این حال، امیدی وجود دارد که از طریق این درس های ضروری برای تربیت پسران خود، ویژگی های خدایی را پرورش دهید.

پسرم، فرمان پدرت را حفظ کن و تعلیم مادرت را رد مکن. همیشه آنها را به قلب خود ببندید، آنها را به دور گردن خود ببندید.

توجه کنید که می گوید: “تدریس یک نور است”. برای تربیت پسران خود چه میکنید؟ چه دعوت شگفت انگیزی برای زنده کردن پسرتان از طریق آموزش و راهنمایی در طول مسیر.

مادرم تأثیر طولانی مدتی بر زندگی من داشته است و من از تماشای عشق و راهنمایی همسرم به پسرمان در 18 سال گذشته لذت برده ام. من همچنین این امتیاز را داشته ام که با صدها مادر برای تقویت و/یا ترمیم روابط آنها با پسرانشان کار کنم.

پویایی خاصی بین مادر و پسرش وجود دارد. من آموخته ام که اکثر مادران تمام تلاش خود را می کنند تا عمیقاً پسران خود را دوست داشته باشند. اما متأسفانه، بسیاری در این مسیر عمداً درس‌های مهم روزمره را برای پسرانشان فراهم نمی‌کنند.

13 درس ضروری برای تربیت پسران

محبت


محبت مادر رشد مغز فرزندش را تغییر می دهد. در واقع، تحقیقات انجام شده در دانشکده پزشکی دانشگاه دوک نشان داد که محبت مادر منجر به استرس و اضطراب کمتر و شادی و انعطاف پذیری بیشتر در فرزندانش می شود.

این نوشته را از دست ندهید  باید و نباید‌های استفاده از قرص اورژانسی ضدبارداری

به خاطر داشته باشید که محبت هم از طریق لمس و هم از طریق کلمات ایجاد می شود. آغوش و تشویق می‌توانید در دنیایی که می‌خواهد او را با عملکردش تعریف کند، کلمات زندگی‌بخشی برای پسرتان فراهم کنید. از طریق محبت بی قید و شرط خود به او کمک کنید ارزش خود را به عنوان پسر شما بداند.

واکنش صحیح به احساسات دیگران

از استفاده از چسب زخم گرفته تا مراقبت از حشرات و لذت بردن از باغ ها، مادران می توانند گرما را به دنیای اطراف خود بیاورند و لحظات سخت و سرد را تسکین دهند.

به پسرتان بیاموزید که چگونه نسبت به افکار، عقاید و احساسات دیگران حساس باشد. همچنین می توانید به او بیاموزید که زیبایی اطرافش را متوجه شود و از آن قدردانی کند.

مرزها

مامان، تو باید به پسرت کلمات «بله» و «نه» را یاد بدهی. به او کمک کنید یاد بگیرد که چگونه برای خود و دیگران مرزهای سالمی داشته باشد. شما می توانید از طریق دنیای مرزها به او احترام بگذارید و به او آموزش دهید.

گفتگوهای معنادار با دختران

به پسرتان بیاموزید که چگونه با دقت گوش کند و سؤال بپرسد. به عنوان یک مادر، می‌توانید با صبر و حوصله الگوسازی کنید و به آن‌ها آموزش دهید که مکالمات معنادار با زنان چیست.

دعا

در تربیت پسران، آن‌ها از شما می تواند از شما بیاموزد که داشتن رابطه محاوره ای با خدا به چه معناست. جالب اینجاست که مادران بیشتر از مردان در نماز ثابت قدم هستند.

آن‌ها باید یاد بگیرند که می توانند به خدا اعتماد کنند و به او تکیه کنند. آنها مجبور نیستند دنیا را روی شانه های خود حمل کنند. دعا باعث ایجاد فروتنی، آسیب پذیری، همدلی و مهارت های ارتباطی در مردان می شود.

این نوشته را از دست ندهید  دنیای بازی و دنیای خانواده – بخش آخر

همین‌طور این که می توانند به خدا اعتماد کنند و به او تکیه کنند. آنها مجبور نیستند دنیا را روی شانه های خود حمل کنند. دعا باعث ایجاد فروتنی، آسیب پذیری، همدلی و مهارت های ارتباطی در مردان می شود.

خواندن کلام خدا

به عنوان یک مادر، شما نقش اساسی در رشد معنوی پسرتان دارید. به او کمک کنید که کلام خدا را دوست داشته باشد. پسرها می توانند یاد بگیرند که با قطعات خاصی از کتاب مقدس درگیر شوند، همانطور که یاد می گیرند به کلام خدا اعتماد کنند و قدرت پیدا کنند.

قدرت ملایمت

قدرت ملایمت را به پسرتان بیاموزید که قدرت خویشتن داری است. به او کمک کنید از سنین پایین خودکنترلی را بیاموزد. پسرها فعال هستند و فرصت های زیادی برای یادگیری معنای خودکنترلی دارند و ثابت شده است که خودکنترلی پیش بینی کننده موفقیت های شغلی و رابطه ای آینده است.

خرد

به پسرتان بیاموزید که خرد با ارزش تر از ثروت است و پرورش قوه تشخیص در تصمیم گیری مهم است. یاد بگیرید چگونه به فکر بهتر برسید. پسرها می توانند از طریق پیگیری صبورانه مادرشان برای فکر یا تصمیم بهتر، درباره خودکنترلی و تصمیم گیری بیاموزند.

رقابت و مقایسه

به پسرتان کمک کنید تا یاد بگیرد که به کیستی خود اطمینان داشته باشد و برای داشتن ارزش و عشق نیازی به رفتار سخت یا قوی‌ترین، موفق‌ترین و/یا قدرتمندترین نیست.

به او کمک کنید به جای آنچه که انجام می‌دهد یا انجام می‌دهد، با کسی که هست، ارزش قائل شود. او را تشویق کنید که به دنبال برتری و پیروزی برای رشد و هیجان باشد تا ارزش و عشق.

این نوشته را از دست ندهید  چه غذاهایی برای رفلاکس معده مفیدند و چه غذاهایی مضر؟

رهبری و فروتنی

امروزه در جهان افراد متکبر و خودپرست به وفور وجود دارد. مادران می توانند جذابیت و قدرت فروتنی را به پسران خود بیاموزند. فروتنی واقعی یک عنصر کلیدی در رشد شخصیت سالم یک فرد است و به موفقیت از لحاظ رابطه ای و حرفه ای منجر می شود.

در واقع این یک ویژگی اساسی است. به او بیاموزید که دوست داشتن از روی یک قلب فروتن به چه معناست و چقدر آزاد است که آموزش پذیر باشید و بتوانید به خودتان بخندید وقتی انجام این کار منطقی است.

چگونه ضعف را کنترل کنیم

ضعف فرصتی برای رشد فروتنی و تقویت بینش، سخاوت و شخصیت انسان می دهد. ضعف واقعاً این ظرفیت را دارد که کسی قوی شود.

این یک درس ضروری برای پسران است، زیرا آنها به سمت مردانگی در فرهنگی حرکت می کنند که به آنها قدرت می آموزد و نتایج قدرت در مردانگی را به همراه دارد. هنگامی که ضعف را به خوبی کنترل می کند، به او از مردانگی خود اطمینان دهید.

عواطف و احساسات

به پسرتان بیاموزید که با داشتن و صحبت کردن در مورد عواطف و احساسات خود و دیگران راحت باشد. مادران نسبت به پدران تمایل دارند پیوندهای عاطفی نزدیک تری با فرزندان خود داشته باشند. آنها همچنین تمایل دارند که بیشتر با احساسات هماهنگ باشند و در برقراری ارتباط با احساسات خود مؤثر باشند.

احترام در روابط

پسر شما از طریق رابطه اش با شما می فهمد که احترام در رابطه زن و مرد به چه معناست. به او در مورد گوش دادن، صبور بودن و پاسخ دادن به جای واکنش در روابطش آموزش دهید.

این نوشته را از دست ندهید  شش قدم برای داشتن نوزادی سالم

منبع

https://www.focusonthefamily.com/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + نه =

دکمه بازگشت به بالا