آخرین نوشته هاعمومی

بهترین موقع برای دوش گرفتن چه زمانی است؟

مثبت زندگی: یکی از مسائل مهمی که شاید دانستن آن برای ما مهم باشد، زمان مناسب برای دوش گرفتن است. عادات دوش گرفتن اغلب برای افراد مختلف متفاوت و مخصوص خود آن‌هاست؛ اما برخی نکات جهانی در این زمینه وجود دارد که می‌توان از آن‌ها پیروی کرد.

به گزار ش دیلی اکسپرس، بر اساس اعلام پزشک زیبایی، دکتر رخا تیلور بهترین زمان برای دوش گرفتن شب هنگام است، اما علت آن چیست؟
نظرات متفاوتی امروزه در خصوص این مسئله وجود دارد؛ اما اهمیت دوش گرفتن همچنان از اجماعی گسترده برخوردار بوده؛ هرچند ممکن است مردم دارای نظرات متفاوتی برای تمیز کردن خود در طول روز باشند.

تیلور در این خصوص می‌گوید: اعتقاد بر این است که دوش گرفتن در شب برای سلامتی پوست شما به دلایل مختلف بهتر است. یکی از مزایای اصلی آن این است که پوست را پیش از رفتن به خواب تمیز می‌کند.

بهترین موقع برای دوش گرفتن

با این کار، کثیفی‌های هوا که شامل میکروب، آلودگی و گرد و غبار می‌شود و می‌تواند در طول روز در کنار عرق بر روی بدن جمع شود را پاک می‌کنید. با دوش گرفتن در شب، شما پوست خود را پیش از رفتن به خواب پاک می‌کنید و به پوست‌تان فرصت می‌دهید تا خود را در طول شب بازسازی کند.

علاوه بر این، به دلیل اینکه دوره‌ای که ما خواب هستیم، برای بازسازی پوست مفید است، مطمئن شوید که پوستی تمیز دارید تا این مسئله به اطمینان یافتن از مسدود نشدن منافذ پوستی کمک کند. امید است این کار از بروز جوش‌های سرسفید و جوش‌های سرسیاه جلوگیری کند.

این نوشته را از دست ندهید  تکنیک «چراغ گاز» یا سوءاستفاده‌ی روانی چیست؟

سایر فواید سلامتی استحمام قبل از رفتن به رختخواب

شواهد نشان می‌دهد یک دوش آب گرم یا حمام قبل از خواب می‌تواند به روند خواب کمک کند. این مسئله همچنین کلید یافته‌های یک پژوهش است که در مجله علمی «Sleep Medicine Reviews» منتشر شده است. بر اساس این گزارش، محققان مطالعاتی را روی هزاران پژوهشی انجام دادند که با دوش گرفتن با آب گرم یا داغ با بهبود کیفیت خواب مرتبط بود.

همچنین در پژوهشی که با همکاری مرکز علوم بهداشتی UT (UT Health Science Center) و دانشگاه کالیفرنیای جنوبی روی ۵۳۲۲ پژوهش به انجام رسید، محققان به این نتیجه رسیدند دوش گرفتن یک الی دو ساعت پیش از خواب به تنظیم ساعت بیولوژیکی بدن کمک می‌کند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × چهار =

دکمه بازگشت به بالا