آخرین نوشته هاانتخاب سردبیرتغذیهتناسب اندامورزش

کاهش وزن و اشتباهات پرخطر

مثبت زندگی: قطعا خیلی از ما برای یک بار هم که شده به دنبال راهکاری برای کاهش وزن در زندگی بوده ایم. اغلب این راهکارها با اشتباهاتی روبه رو هستند که در نهایت به نتیجه درستی ختم نمی شوند. یادمان باشد از هر روشی برای کاهش وزن استفاده نکنیم. در ادامه به برخی از مهمترین این اشتباهات که ممکن است نتیجی بد برای شما به همراه داشته باشند، اشاره خواهیم نمود:

کاهش وزن در کوتاه ترین زمان ممکن

عادتھای غذایی غلط یک فرد که به چاقی منجر می شوند، با یک ھفته و چند روز تغییر پیدا نمی کند و ترک آنها اتفاقی زمان بر است. بنابراین در رژیم های کوتاه مدت با پایان دوره، فرد دوباره به عادات قدیمی خود باز می گردد. پس هیچ وقت به دنبال راهی کوتاه برای کاهش وزن خود نباشید.

کاهش وزن

کالری را با حساب و کتاب مصرف کنید

 کالری، مھم است اما ھمیشه ھم اینگونه نیست که با کاھش کالری مصرفی، نتیجه دلخواه به دست بیاید. علت این است که وقتی که وزن کم می کنید، ھم چربی و ھم عضلات بدن شما کاھش پیدا می کنند. این اتفاق خوبی نیست. عضله، ماشین انرژی سوزی بدن است. اگر عضلات از دست بروند، بسیاری از اعمال حیاتی بدن مختل می شوند. اگر رژیم به گونه ای باشد که توده عضلانی حفظ شود و فقط چربی بسوزد، شاید عدد ترازو وزن کمتری را نشان ندھد. اما قطعا سایز بدن بسیار کاھش پیدا می کند. پس همیشه به دنبال کاهش وزن صرف نباشید. گاهی با اصلاح سبک زندگی و سایز به نتیجه دلخواه خواهید رسید.

این نوشته را از دست ندهید  باهوش ترین نژاد سگ‌ها در دنیا و ویژگی‌های منحصربه‌فرد آنها

مصرف کربوهیدرات را کلا قطع نکنید 

ھمه کربوھیدراتھا یکسان نیستند. ضمن این که یک رژیم غذایی سالم برای کاھش وزن ماندگار و ھمیشگی، رژیمی است که ھمه گروه ھای غذایی در آن وجود داشته باشند. حتی چربی ھم نباید از خوراکی ھا حذف شود. کافیست که از ھر گروه غذایی به شکل سالم استفاده کنیم. سعی کنید با مراجعه به متخصص از رژیمی درست و متناسب با بدن خودتان استفاده کنید. رژیم های عمومی که معمولا در شبکه های مجازی دست به دست می شوند می تواند به شما آسیب های جدی وارد کند. تنها به دنبال کاهش وزن نباشید.

کاهش وزن خطرناک

در روز یک ساعت ورزش کنید

اگر به جای یک ساعت ورزش مستمر و خسته کننده در روز، نیم ساعت ورزش کنیم و بقیه روز را ھم فعالیت داشته باشیم، اثر بسیار بیشتری ھم بر روی سلامتی و ھم بر روی کاھش وزن ما خواھد داشت. حتی می توان یک ساعت را به شش تا ده دقیقه تقسیم کرد و شش بار در روز، ھر بار به مدت ده دقیقه ورزش کرد. تحرک رمز داشتن بدنی سالم است. یادتان باشد افراط و تفریط در هر کاری می تواند به بدن آسیب وارد کند. با ورزش درست هم به سایز متعادل می رسید، هم سالم زندگی می کنید و هم کاهش وزن درست خواهید داشت.

حذف گلوتن برای کاهش وزن

گلوتن، یک نوع پروتئین موجود در گندم است. برخی از افراد فکر می کنند که با عدم مصرف گلوتن، لاغر می شوند. این در حالیست که کاھش وزن آنھا، نه به دلیل حذف گلوتن، بلکه به دلیل حذف کل آن گروه غذایی است که گلوتن دارد. رژیم بدون گلوتن، تنھا زمانی توصیه می شود که فرد به گلوتن حساسیت داشته باشد و دچار بیماری سلیاک باشد. بخاطر کاهش وزن دست به هر خطری نزنید.

این نوشته را از دست ندهید  با رژیم گوشت‌خواری آشنا شوید تا وزن کم کنید

مصرف غذاهای بدون چربی

 فقط ۶۰ درصد خوراکی ھای کم چرب، انرژی کمتری نسبت به انواع معمولی آنھا دارند. علت این است که کارخانجات برای جبران بی مزگی خوراکی ھای کم چرب، به آنھا شکر اضافه می کنند. شاید این خوراکی ھا مزه شیرین نداشته باشند اما در واقع حاوی شکر ھستند و مزه شیرین شکر در لابه لای سایر مزه ھای این خوراکی ھا مخفی شده است. گول بدون چربی بودن آنها را نخورید.

شام را حذف نکنید

اگر کل انرژی مجاز روزانه خودتان را به درستی در کل روز تقسیم کنید و در طول روز ھم به قدر کافی فعالیت بدنی داشته باشید، ھیچ مانعی برای داشتن میان وعده شب وجود ندارد. قانون کلی رژیم کاھش وزن این است که انرژی ای که می سوزانید، از انرژی ای که از طریق غذا وارد بدن خود می کنید، بیشتر باشد. پس فرقی نمی کند که غذا را در روز مصرف کنید یا شب. لطفا علمی به ماجرا نگاه کنید و درگیر کاهش وزن صرف نباشید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × چهار =

دکمه بازگشت به بالا