با کشورهایی که بیشترین تروریست را دارند آشنا شوید

0
316
کشورهای-تروریستی-جهان

مثبت زندگی: وقتی کسی می‌خواهد برای سفر توریستی، کار یا درس خواندن به کشوری برود، اسم آن را در گوگل تایپ می‌کند تا بیشتر راجع به آن بداند. حتی امنیت محل هم برای سفر به آن کشور بسیار مهم است. در ادامه شما را با ۱۰ کشوری آشنا می‌کنیم که بیشترین تروریست را دارند و بیشتر دستخوش حملات تروریستی می‌شوند.

۱. عراق

سیاست‌های ناپایدار این کشور تلفات زیادی را از خود به جای گذاشته است و آن را به هدف بسیاری از حملات تروریستی مبدل کرده است. در سال ۲۰۱۵، ۲۴۱۵ حمله‌ی تروریستی رخ داد که منجر به ۶۹۶۰ کشته شد.

۲. افغانستان

طالبان نیز گروه تروریستی است که افغانستان را به خون کشیده. کشنده‌ترین حمله در سال ۲۰۱۵ اتفاق افتاد که ۲۴۰ کشته از خود بر جای نهاد.

۳. نیجریه

این کشور بیشتر دست خوش حملات تروریستی فرقه‌ای و خشونت‌های قومی می‌باشد. تروریسم در نیجریه با عراق و افغانستان متفاوت است، چرا که در این کشور بیشتر از سلاح و چاقو استفاده می‌شود تا بمب گذاری.

۴. پاکستان

پاکستان هم درگیر افراط گرایی مذهبی و خشونت فرقه‌ای است. فقط از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۳، حدود ۱۳۷۲۱ حمله در پاکستان رخ داده است.

۵. سوریه

جنگ داخلی این کشور خیلی‌ها را به کشتن داده. شبکه‌های تروریستی بیشتر تهدیدی برای اقلیت مسیحی و علویان این کشور بودند. چندین میلیون سوری نیز در طی این جریان‌ها آواره شده‌اند.

۶. یمن

طبق اعلام سازمان ملل متحد نیمی از جمعیت این کشور به آب، غذا، پناهگاه و مراقبت بهداشتی دسترسی ندارند.

۷. سومالی

این کشور از یک دولت شکننده، قحطی، دزدی و نزاع رنج می‌برد. الشباب که در ارتباط با القائده است کنترل سومالی را بدست دارد.

بیشتر ببینید
علت، علائم و درمان اختلال شخصیت پارانوئید

۸. لیبی

لیبی پس از دوران قذافی دیگر آن لیبی گذشته نیست. در سال ۲۰۱۴ حملات تروریستی نسبت به سال گذشته با افزایش ۲۵ درصدی روبرو بودند.

۹. تایلند

اکثر حملات در جنوب این کشور و در طی اختلافاتی که مسلمانان با دولت و بودائیست‌ها دارند اتفاق می‌افتد. این کشور در سال ۲۰۰۹ در طی حملات تروریستی شاهد ۲۵۵ کشته بود.

۱۰. کنیا

طبق اطلاعات، اکثر حملات در این کشور در مکان‌های عمومی صورت می‌گیرد. گروه تروریستی الشباب که مرتبط با القائده است بیشتر این حملات را انجام می‌دهد.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

بیست − سه =