ایده‌هایی برای تزئین آش

0
119

مثبت زندگی: آش رشته از معروف‌ترین آش‌های ایرانی است. این آش را غالباً با کشک و گاهی با سرکه و حتی ترشی می‌خورند. بسته به عادت‌های خانوادگی از آش رشته به عنوان پیش غذا یا غذای اصلی استفاده می‌شود.

همچنین گاهی در مهمانی‌ها در فصل زمستان یا در مراسم افطار مسلمانان در ماه رمضان از آش رشته به عنوان پیش غذا استفاده می‌شود. این روزها که هم هوا رو به سرد شدن می‌رود بیشتر کارمان به آش پختن و تزئین آن می‌افتد. آش یکی از از غذاهای اصیل ایرانی است که تقریباً در تمام ایران پخته می‌شود. آش چندین نوع است از جمله آش رشته، آش ماست، آش شله قلمکار، آش جو، آش دوغ و… ساده‌ترین آن آش رشته‌ است و از سبزیجات، حبوبات و رشته و کشک تشکیل شده و از سیر داغ، پیاز داغ و نعناع داغ برای تزیین آن استفاده می‌کنند.

مواد لازم برای تزئین

برای تزئین آش رشته می‌توانید از انواع کشک، سیر و پیاز سرخ شده، نعناع و همچنین حبوبات پخته شده استفاده نمایید و به کمک آنها طرح‌های زیبایی را روی ظرف آش ایجاد نمایید و از این طریق زیباترین تزیینات را داشته باشید. برای انجام این کار بعد از پخت و تهیه آش رشته آن را در ظرف‌های مورد نظر بکشید و بعد از اینکه چند دقیقه در فضای اتاق ماند روی آن را با مواد ذکر شده تزیین نمایید.

در صورتی که بلافاصله آش را تزیین نمایید و خیلی داغ باشد طرح مناسب ایجاد نمی‌شود و ممکن است موادی که به کار برده‌اید نامرتب و درهم دیده شود، پس بعد از گذشت چند دقیقه شروع به تزیین نمایید. در ادامه مدل‌های زیبا و متنوع تزیین آش را ملاحظه می‌فرمایید که می‌توانند ایده مناسبی برای شما باشند.

بیشتر ببینید
طرز تهیه کباب چنجه با دو روش زغالی و در فر

انواع مدل‌های تزئین آش 

تزئین آش
تزئین آش
تزئین آش
تزئین آش
تزئین آش
تزئین آش
تزئین آش
تزئین آش
تزئین آش
تزئین آش
تزئین آش
تزئین آش
تزئین آش
تزئین آش
تزئین آش
تزئین آش
تزئین آش

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

بیست + 14 =