آخرین نوشته هارفتار

اگر به فکر بازگشت به رابطه گذشته‌تان هستید بخوانید

مثبت زندگی: برخی از افرادی که دچار شکست در رابطه عاطفی شده اند به فکر بازگشت به رابطه گذشته شان هستند اما باید قبل از بازگرداندن رابطه قبلی خوب فکر کنید و سوالاتی را از خود بپرسید تا به یک تصمیم درست برسید. اگر به تازگی رابطه عشقی خود را بر هم زده اید ، احتمالاً در این زمان به افسردگی دچار می شوید و قدرت تصمیم گیری درست را ندارید . گاهی به فکر بازگشت به رابطه گذشته هستید و گاهی دیگر دوست دارید همه چیز را خراب کنید، باید بدانید این رفتارها همگی طبیعی هستند .

اگر به فکر بازگشت به رابطه قبلیتان هستید خوب بیاندیشید و قبل از تصمیم گیری سوالاتی را از خود بپرسید . در این بخش شما را با این سوالات آشنا می کنیم تا گمراه نشوید و راه درست را انتخاب کنید.

سوالاتی برای قبل از بازگشت به رابطه گذشته

برخی از اوقات عشق آنچنان چشممان را کور می کند که فکر می کنیم هیچکس جز طرف مقابلمان نمی تواند خوشحالمان کند و درک نمی کنیم هنوز هم بیرون از دایره رابطه عاشقانه ای که در آن غرق شده ایم، هنوز هم افرادی هستند که ما را شاد کنند بنابراین دوست داریم به رابطه که از آن خارج شده ایم باز گردیم . وقتی عاشق می شویم به کسی جز عشقمان فکر نمی کنیم اما با گذشت زمان همه چیز تغییر می کند و تازه می فهمیم که دنیا در یک نفر خلاصه نمی شود.

چه دلیلی دارد که بار دیگر به او بازگردم؟

بیشتر افراد به دلیل وابستگی زیاد به رابطه قبلی خود باز می گردند. بازگشت به رابطه گذشته در این افراد نشان دهنده عدم اعتماد به نفس، عدم امنیت و ترس از تنهایی است که این دلایل برای بازگشت به رابطه‌ای ناسالم موجه نیستند.

این نوشته را از دست ندهید
۲۲ بازی ‌گروهی مختلف برای دورهمی‌های دوستانه

تصمیم گیری برای بازگشت به رابطه گذشته

بیشتر انسان ها به صورت ناگهانی تغییر نمی کنند و این تغییرات در آنها باید به صورت تدریجی صورت گیرد مثلا چند هفته تا چند ماه فرصت نیاز است که فردی رفتارهای بدش را کنار بگذارد و بتواند خودش را تغییر دهد. ممکن است در ابتدای رابطه توانسته باشد تا حدودی خود را تغییر دهد اما با گذشت زمان او به شخصیت قبلی خود بازمی گردد . پس برای تغییر طرف مقابلتان کمی صبر کنید و اگر با صبر چیزی تغییر نکرد به دنبال فرد دیگری بروید.

خانواده و دوستان چه فکری می‌کنند؟

شاید شما فکر کنید به تنهایی می توانید همه چیز را حل کنید اما باید بدانید گاهی کمک گرفتن از خانواده و دوستان صمیمی بهترین روش است و آنها می توانند بهترین پیشنهادها را به ما دهند چون دیگران از بیرون به رابطه شما می نگرند و بهتر می توانند جوانب مختلف را ببینند.

کمک از دیگران برای بازگشت به رابطه گذشته

قبل از اینکه به زندگی قبلی خود بازگردید به مسئولیت هایی که در قبال این رابطه دارید و اشتباهاتی که در زندگیتان داشته اید ، بیاندیشید. اگر خود را در زندگی عاری از اشتباه می دانید سخت در اشتباهید و فقط خودتان را گول می زنید. باید بدانید زندگی مشترک یک رابطه جداگانه نیست و و هر مشکلی که در آن بوجود آید آسیب اش را هر دویتان خواهید دید. بنابراین کاستی های خود را ببینید و اشتباهات خود را گردن دیگران نیاندازید و برای حل مشکل خود از مشاور یا خانواده کمک بگیرید.

این نوشته را از دست ندهید
دانلود سریال «کرگدن» قسمت ۲۴

آیا او رفتار آزاردهنده‌ای دارد؟

در یک رابطه عاطفی سالم، باید هر دو طرف به یکدیگر اعتماد کنند و پایه زندگی آنها بر مبنای اعتماد دوطرفه باشد . اگر همسرتان به شما خیانت کرده است و او را یک بار بخشیده اید اما او باز هم کار خود را تکرار نموده و خیانت یا دروغ برای او تبدیل به عادت شده ، بهتر است که دیگر به این زندگی باز نگردید زیرا با بخشیدن و بازگشت شما به رابطه، او باز هم به رفتارهای آزاردهنده خود ادامه خواهد داد.

سوالاتی که باید قبل از بازگشت به رابطه گذشته از خود بپرسید

زمانی که شما فردی را برای تشکیل زندگی انتخاب کردید ، باید بدانید این فرد هم دارای عادات خوب و هم دارای عادات بد است. شما باید او را همانگونه که هست بپذیرید و دوست بدارید ، چون هیچکس کامل نیست. اگر نمی توانید، بهتر است که هیچگاه به آن رابطه باز نگردید.

رابطه شما چه فرقی با گذشته خواهد داشت؟

قبل از بازگشت به رابطه قبلی تان، با شریک زندگیتان صحبت کنید و از او بخواهید درباره تغییراتی که قرار است در رابطه تان اتفاق افتد با شما صحبت کند. هنگام صحبت با او به نوع ادبیاتش دقت کنید و ببینید آیا او برای حرفهایتان ارزش قائل است یا خیر ، اگر به صحبت هایتان بی توجه بود و هنگام صحبت قصد تحقیر شما را داشت بدانید بازگشت به رابطه گذشته و حتی ادامه صحبت با او بی فایده است.

صحبت با شریک زندگی برای بازگشت به رابطه گذشته

صداقت، وفاداری، مراقبت و همراهی چهار عنصر واجب برای هر رابطه ای است. قبل از این که به رابطه گذشته خود باز گردید، فهرستی شامل اهداف، احتیاجات و ارزش‌هایتان از رابطه را تهیه کنید و ببینید طرف مقابل شما توانایی فراهم کردن این نیازها را دارد . از او نیز بخواهید چنین لیستی را تهیه کند تا بتوانید به تفاهمات و اختلافات خود پی ببرید.

این نوشته را از دست ندهید
چطور صدایمان را در صحبت جذاب‌تر کنیم؟

دقت کنید شما نباید خود و اهداف تان را با شریک زندگی تان وفق دهید یا خودتان را تغییر دهید، بلکه باید به دنبال بهترین انتخاب برای خود باشید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − 3 =

دکمه بازگشت به بالا