آخرین نوشته هاکرونا

اظهارنظر مینو محرز درباره دوز دوم واکسن کرونا | به جای همه واکسن‌ها برکت بزنید

مثبت زندگی: دکتر مینو محرز عضو هیات‌علمی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: مردم ایران اصلا نگران کمبود واکسن نباشند، زیرا دوز دوم واکسن را می‌توانند از واکسن‌های ایرانی استفاده کنند. این مساله شامل تمام واکسن‌ها می‌شود و مطالعات این قضیه انجام شده است. یعنی تمام واکسن‌هایی که تزریق می‌شوند، می‌توانند در مرحله دوم ویروس کشته‌شده بگیرند.

دکتر محرز در خصوص مصرف اضطراری واکسن برکت بیان کرد: همان موقع که نتایج علمی واکسن کوو ایران برکت اعلام شد، گفتم که باید مجوز مصرف اورژانسی برکت نیز داده شود و توصیه من هم این است که حتما زودتر اقدام شود.

محرز گفت: واکسن برکت هیچ عارضه‌ای ندارد و یک میلیون دوز آن هم آماده است. در این بازاری که تهیه واکسن راحت نیست، ما می‌توانیم به راحتی واکسیوناسیون را دنبال کنیم. کمیته کشوری واکسیناسیون برنامه‌ریزی‌های اجرای داوطلبانه را انجام می‌دهد، اما مساله مهم آماده بودن کارخانه واکسن‌سازی ایران است.

او درخصوص برخی اظهارنظرها درباره علمی‌نبودن واکسن ایرانی برکت عنوان کرد: ما مقاله علمی مرحله اول را منتشر کردیم و مرحله دوم هم تقریبا آماده است که به‌زودی منتشر می‌شود. مرحله سوم هنوز تمام نشده است که مقاله در مورد آن منتشر شود.

صحبت‌های امروز دکتر محرز در حالی بیان می‌شود که او روز ۱۲ خرداد درباره تزریق دوز دوم واکسن کرونا از برند متفاوت و با توجه با تفاوت نوع و پایه واکسن‌ها گفته بود: الان تحقیقاتی که در کشورهای دیگر انجام شده، نشان می‌دهد تزریق یک واکسن متفاوت برای دوز دوم چندان اشکالی ندارد، اما آن‌ها برای واکسن‌های خودشان این مطالعات را انجام داده‌اند و با این وجود هم هنوز به یک نتیجه قاطع نرسیدند که امکان انجام چنین کاری وجود دارد یا نه.

این نوشته را از دست ندهید  آیا قرص‌های مولتی ویتامین چاق کننده هستند؟

حال این پرسش مطرح می‌شود که طی ۵ روز محرز چطور و بر اساس چه مستنداتی به این نتیجه رسیده‌ که برای دوز دوم همه واکسن‌ها می‌توان از واکسن برکت استفاده کرد؟

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 4 =

دکمه بازگشت به بالا