اصول رنگ کردن ابرو با قهوه و دارچین

0
397

مثبت زندگی: رنگ کردن ابرو در ظاهر بسیار ساده است؛ اما همین کار ساده با در نظر گرفتن چند تکنیک حرفه‌ای، باعث می‌شود که ابروهایی زیباتر و با جلوه بهتری داشته باشید.

چشم ها پنجره روح هر فردی است و انسان را با دنیای واقعی ارتباط می‌دهد، اما ابروها ویژگی بسیار مهمی در صورت هر فرد دارد. ابروها، چشم و چهره‌تان را تکمیل کرده و به شما نگاه جالبی می‌دهد، به همین دلیل است که بسیاری از افراد، سعی می‌کنند ابروهایی زیبا و پر پشتی داشته باشند و برای زیبا سازی ابروها و رنگ کردن ابرو از رنگ ابرو و یا مداد ابرو استفاده می‌کنند.

گاهی اوقات شما نمی‌توانید با مداد ابرو رنگ دلخواه و مناسب با موهایتان را به ابرو بدهید و به همین دلیل، بهتر است ابروها را رنگ کنید و برای این کار، لازم است تا اصول رنگ کردن ابرو، اطلاعاتی داشته باشید.

برای رنگ کردن‌ابرو، شما می توانید از رنگ مو و یا رنگ مخصوص ابرو استفاده کنید که برخی از این رنگ ها، ماندگاری بیشتری داشته و کیفیت رنگ هم مناسب تر است.

مواد مورد نیاز برای رنگ کردن

برای رنگ کردن ابرو شما نیاز به موادی دارید که این مواد عبارتند از:

  • برس رنگ به همراه گوش پاک کن
  • اکسیدان مخصوص ابرو
  • رنگ مخصوص ابرو
  • پنبه برای پاک کردن رنگ ابرو
  • ظرف شیشه ای مخصوص مخلوط کردن رنگ و اکسیدان
  • کرم و یا وازلین برای چرب کردن اطراف صورت

انتخاب رنگ ابرو

باید دقت داشته باشید که رنگ ابرویی که انتخاب می‌کنید دارای افزودنی‌های رنگی نباشد تا آسیبی به موهای ابروی شما وارد نکند. در عین حال، زمانی که روی ابروها رنگ می‌گذارید، زمان پاک کردن آن باید کوتاه مدت باشد، در غیر اینصورت ممکن است ابرو دچار ریزش شده و یا حساسیت پوستی ایجاد شود.

بیشتر ببینید
همه چیز درباره هاشور ابرو یا میکروبلیدینگ

انتخاب اکسیدان

معمولا برای انتخاب رنگ ابرو، باید رنگی را انتخاب کنید که مکمل رنگ موهایتان باشد. در عین حال به خاطر داشته باشید که اکسیدانی که برای رنگ مو استفاده می‌کنید، با اکسیدان ابرو کاملا متفاوت بوده و باید از اکسیدان درجه ضعیف استفاده کنید تا باعث آسیب به ابروهای شما نشود.

هماهنگی رنگ ابرو با پوست

هماهنگی رنگ ابرو با پوست

رنگ کردن ابرو اصولی دارد که باید به آن توجه شود زیرا رنگ ابرو باید با رنگ موها و چهره شما هماهنگی داشته باشد. برای بهترین نتایج، شما باید رنگ ابرویی انتخاب کنید که با رنگ مو و پوست تن شما در تضاد نباشد. همچنین توجه به مواد تشکیل دهنده رنگ ابرو هم مهم است، زیرا برخی از آن ها موثرتر از برخی دیگر هستند.

روش رنگ کردن ابرو

ابتدا باید دورتا دور ابروها را با کرم و یا وازلین چرب کنید تا رنگ‌ابرو به پوست شما سرایت نکند.سپس کمی رنگ ابرو را در ظرف شیشه‌ای ریخته و سه قطره اکسیدان اضافه کرده و ترکیب کنید.

پس از آن، از قسمت ضخیم ابرو، شروع به رنگ کرده و تمام نواحی را پوشش دهید. به خاطر داشته باشید که رنگ ابرو خیلی سریع می‌گیرد و بهتر است چند دقیقه بعد، آن را با پنبه از روی ابرو‌پاک کنید.

دارچین

برای رنگ کردن ابروها با دارچین، کمی دارچین را با آب مخلوط کرده و سپس با برس، به ابرو بکشید.

دارچین قدرت رنگ دهی بالایی دارد و در ترکیب با عسل می‌توانید یک رنگ قهوه‌ای روشن ایجاد کنید.

مواد طبیعی

در گذشته، زنان برای آرایش و رنگ کردن مو، از مواد طبیعی استفاده می کردند و به این ترتیب، مو و پوست آنها آسیب کمتری دیده و رنگ دلخواه را انتخاب می‌کردند. امروزه شما هم می‌توانید در خانه از رنگ‌ها و گیاهان طبیعی و گیاهی، برای رنگ کردن ابروهای‌خود استفاده کنید.

بیشتر ببینید
۵ روغن ماساژ که بیشترین کاربرد را در ماساژ درمانی دارند

مواد طبیعی مانند حنا، عسل، بابونه و انواع و اقسام گیاهان طبیعی برای رنگ کردن مو و ابروهای‌تان در دسترس هستند که موهای شما را در مقابل آسیب‌های احتمالی محافظت می‌کنند.

قهوه

می‌توانید در منزل با استفاده از قهوه و یا نسکافه، ابروهای خود را رنگ کنید. برای این کار، کمی قهوه را جوشانده و بگذارید تا سرد شود. سپس، کمی از آن را به ابروهای خود بزنید و ده تا پانزده دقیقه، قهوه را روی موهای ابرو ماساژ داده و پس ازده دقیقه آن را بشویید.

البته می‌توانید برای نتیجه بهتر، قهوه را با نسکافه و اکسیدان مخلوط کرده و رنگ روشن‌تری به ابروهای خود بدهید. توجه کنید که برای تیره‌تر کردن رنگ ابروها، باید مواد مورد نظر را زود پاک کنید.

حنا

حنا، علاوه بر خواص سلامتی، دارای خواص و کاربردهای آرایشی است زیرا حنا، خاصیت رنگ دهی بالایی داشته و نوعی رنگ طبیعی محسوب می‌شود. به همین دلیل می‌توانید از حنا برای رنگ کردن مو و ابروهای خود استفاده کنید.

زمانی که ابروهای‌تان را با حنا رنگ می‌کنید، بهتر است به رنگ موهای خود هم توجه داشته باشید تا در تضاد نباشند و افرادی که می‌خواهند رنگ مو ابروهایشان در یک زمینه باشد، می‌توانند از حنا استفاده کنند.

یکی از مزایای رنگ کردن‌ابرو با حنا این است که باعث می‌شود موی ابرو و پوست آن هم رنگ شده و ماندگاری آن بیشتر است.
البته حنا روی ابروهای خیلی ضخیم و تیره ممکن است تاثیر زیادی نداشته و کمی رنگ آن را تغییر می‌دهد. به همین دلیل، اگر می‌خواهید ابروهای‌تان روشن‌تر شود، ابتدا آن‌ها را چند درجه روشن‌تر کرده و سپس از حنا استفاده کنید.

بیشتر ببینید
هرپس تناسلی چیست؟

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

16 − سه =