اصول رابطه زناشویی بعد از کاشت مو

0
170
رابطه جنسی بعد از کاشت مو

مثبت زندگی: کاشت مو برای افرادی که دچار تاسی هستند موضوع مهمی است و به نوعی اعتماد به نفس شریک زندگی‌تان را افزایش می‌دهد. حال آنکه چگونگی رابطه زناشویی بعد از کاشت مو اصول خود را دارد.

پس از کاشت مو، فولیکول‌های مو بسیار حساس بوده و ممکن است بر اثر رعایت نکردن برخی موارد واکنش نشان دهند. بهتر است برای محافظت از موهای کاشته شده، محدودیت‌های خاص این دوره مد نظر قرار بگیرد. بنابراین، توصیه می‌شود بیماران، به مدت یک هفته تا ده روز بعد از کاشت مو رابطه زناشویی نداشته باشند و از فعالیت‌های بدنی شدید اجتناب کنند.

کاشت مو چیست؟

در روش کاشت مو، موهای جدید حاوی فولیکول‌های مو طبیعی به بافت پوست سر پیوند زده می‌شوند. فعالیت نامناسب سبب فشار وارد آمدن به پیوندهای فولیکولی مو می‌شود. اگر این نکات مراقبتی را رعایت کنید، درمان سریع‌تر خواهد شد و دوره بهبود کوتاه‌تر می‌شود. همچنین به مدت یک هفته ممکن است به علت بیهوشی موضعی، در صورت و پیشانی، کمی تورم داشته باشید.

کاشت مو نوعی جراحی محسوب می‌شود، به یاد داشته باشید که پیش و بعد از هر نوع جراحی، نیاز به کمی استراحت دارید. بنابراین، اصول اولیه مراقبت‌های بعد از کاشت مو را رعایت کرده و در نظر بگیرید.

در طول این دوره، سعی کنید از هر موقعیتی که ممکن است به مو و پوست سر شما آسیب بزند دوری کنید.

عوارض جانبی رابطه زناشویی

به طور کلی بهتر است از هر گونه فعالیتی از قبیل تمرینات بدنی، ورزش، رابطه جنسی قبل و بعد از کاشت مو (یک هفته قبل و ۱۰ روز پس از عمل) خودداری کنید. چنین فعالیت‌هایی باعث می‌شود که موهای شما دچار ریزش شده و یا سطح پوست سر شما دچار آسیب شود. چرا که به دلیل فعالیت بدنی و جنسی ممکن است گردش خون به درستی صورت نگیرد.

هر گونه فعالیت بدنی که سبب بالا رفتن هیجان و صرف انرژی زیاد شود، می‌تواند برای موهای پیوند شده مضر باشد. و هر نوع فعالیتی که با بالا رفتن کارکرد قلب همراه باشد، بر کاشت مو تاثیر می‌گذارد.

پس از کاشت مو، لازم است به مدت ۱۰ روز از هر گونه فعالیت جنسی اجتناب کنید. هر گونه فشار یا حتی دست زدن به موها ممکن است بافت مو را تحت تاثیر قرار داده و موها دچار ریزش شوند. فعالیت‌های بدنی شدید در حین رابطه جنسی می‌تواند بر سطح پوست سر، بخیه‌ها و بافت موهای پیوندی اثر گذاشته و پیوند مو را از هم جدا کند.

شما می‌توانید برای شروع مجدد رابطه زناشویی بعد از کاشت مو با پزشک خود مشورت کنید. اگر پزشک داشتن رابطه جنسی را بلامانع دانست، پوزیشن‌های مناسب و امن را به شما آموزش خواهد داد.

اصول رابطه زناشویی بعد از کاشت مو

دوره برگشت به رابطه زناشویی

ده تا پانزده روز پس از کاشت مو، معمولا بافت پیوندی در سطح پوست سر تقریبا ثابت شده و شما می‌توانید فعالیت‌های عادی روزانه، ورزش و روابط جنسی خود را آغاز کنید.

البته لازم است که در این زمان هم فعالیت‌های بدنی، با احتیاط انجام شود. سعی کنید موهای خود را تا مدتی شانه نزده و یا روی پوست سر دست نکشید. تمام این موارد می‌تواند سبب حساس شدن ریشه های پیوندی موی کاشت شده شود.

اگر در چند روز اول بعد از کاشت مو، رابطه جنسی نامناسبی داشته باشید، در صورت خونریزی در سطح سر، این احتمال وجود دارد که کاشت مو دچار مشکل شده باشد. البته پیوند فولیکول‌ها از بین نمی‌روند اما شما نیاز دارید مجددا به پزشک مراجعه کرده و پس از بررسی وضعیت، راه مناسب برای شما در نظر گرفته شود.

پوزیشن مناسب در رابطه زناشویی

یک هفته تا ده روز پس از کاشت مو، شما می توانید با احتیاط، رابطه جنسی خود را شروع کنید. اما باید پوزیشن مناسبی برای نزدیکی در نظر بگیرید. بهتر است سطح سر شما با زمین در تماس نباشد و مو و سر شما از زمین و یا جاهایی که بر سر فشار وارد می‌آورد، دور باشد.

توصیه دیگر این است که مدت زمان نزدیکی را کوتاه کنید تا هر گونه فشار بر بدن و سر جلوگیری شود. هر چه فعالیت بدنی آرام و ملایم‌تر باشد، بیشتر از موهای خود محافظت کرده و پیوند کاشت مو بهتری خواهید داشت. بعد از کاشت مو تمام موارد از جمله رژیم غذایی مناسب و مواد مغذی که سبب سرعت بهبودی و تقویت فولیکول‌های مو می‌شود، باید رعایت شود.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

2 − 2 =