آخرین نوشته هاترفند

از بین بردن بوی سوختگی از برنج

مثبت زندگی: سوختن برنج مشکلی است که امکان دارد برای شما هم اتفاق افتاده باشد پس بهتر است هر کدبانویی با شیوه‌های برطرف کردن بوی سوختگی برنج آشنا باشد تا بتواند در این صورت از این شیوه ها برای برطرف کردن بوی بد برنج استفاده کند. اول و پیش از هر کاری بهتر است که هنگام دم گذاشتن برنج حواس‌تان به شعله گاز باشد و تا شعله را برای دم کشیدن برنج میزان نکرده‌اید آشپزخانه را رها نکنید. اما چنانچه حواس‌تان پرت شد و برنج سوخت. راه حل‌های زیر برای برطرف کردن بوی سوختگی از برنج پیشنهاد می‌شوند که شما با بعضی از آنها حتما آشنا هستید.

چند حبه قند 

یکی از راهکارهایی که شاید کمتر شنیده اید، استفاده از چند حبه ی قند برای برطرف کردن سوختگی‌برنج است. به محض اینکه بوی سوختگی‌برنج به مشامتان خورد، چند حبه قند را در زیر برنج خود بگذارید. و در قابلمه ببندید و تا آخر پخت صبر کنید. قند بوی سوختگی را برطرف می کند.

رفع بوی سوختگی از برنج با استفاده از پیاز

سوختگی برنج

نخستین راه حل این است که برای بوی سوختگی برنج به سرعت یک پیاز را پوست بکنید و برش دهید و آنرا داخل قابلمه زیر برنج ها بگذارید و دوباره برای ۱۰ دقیقه در قابلمه را بگذارید. پیاز بوی سوختگی را به خودش جذب می کند و برنج شما دیگر بوی سوختگی نمی دهد. این شیوه کارایی بسیاری دارد و بیشتر کدبانوها حتما آن را امتحان کرده‌اند.

رفع بوی سوختگی از برنج با استفاده از نان 

سوختگی برنج

پس اینکه متوجه شدید برنجتان سوخته است، می‌توانید چند تکه نان را روی برنج قرار دهید. و آنگاه درب قابلمه را بگذارید توجه کنید که حتما از دم کنی و یا پارچه. در این هنگام استفاده کنید تا بهتر بوی سوختگی گرفته شود. این ترفند یک ترفند خیلی قدیمی است!

این نوشته را از دست ندهید  در این مواقع بهتر است آب نخورید
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 4 =

دکمه بازگشت به بالا