آیا ادرار کردن بعد از رابطه جنسی ضروری است؟

0
971
عفونت ادراری در زنان

مثبت زندگی: ممکن است شما هم شنیده باشید که زنان باید بعد از رابطه جنسی ادرار کنند تا از ابتلا به عفونت ادراری پیشگیری شود. در این مقاله می‌خوانیم که آیا این موضوع حقیقت دارد یا نه.

زنان باید بعد از رابطه جنسی ادرار کنند

در حین رابطه جنسی ممکن است باکتری‌ها به مجرای مثانه منتقل شوند، این مجرا لوله‌ای است که مثانه را به خارج از بدن متصل می‌کند. این باکتری‌ها می‌توانند تکثیر شوند و نوعی عفونت ادراری ایجاد کنند. این عفونت سیستیت نام دارد و منجر به التهاب مثانه می‌شود.

عفونت سیستیت در زنان بسیار شایع‌تر از مردان است زیرا مجاری ادرای زنان کوتاه‌تر است، بنابراین مسیر عبور باکتری‌ها به سمت مثانه چندان طولانی نیست. علاوه بر این مجرای مثانه در زنان به مقعد نزدیکتر است پس امکان ورود باکتری‌های این ناحیه به مثانه بسیار زیاد است.

ادرار کردن بعد از رابطه جنسی باکتری‌های مضر را از مثانه دور می‌کند

اگر بعد از رابطه جنسی ادرار کنید امکان ورود باکتری‌ها به مثانه کمتر می‌شود، در واقع ادرار کردن بعد از چنین فعالیتی مجرای مثانه را شست‌وشو داده و باکتری‌هایی که به سمت بالا رانده شده‌اند را از این ناحیه خارج می‌کند.

 برخی از زنان در مقابل ابتلا به عفونت ادراری پس از رابطه جنسی آسیب‌پذیرتر هستند

تمایل به تخلیه ادرار به صورت مکرر، ادرار تیره یا خونی و احساس سوزش هنگام تخلیه ادرار از علائم عفونت ادراری هستند که با استفاده از آنتی‌بیوتیک‌ها ظرف چند روز درمان می‌شوند. اما بعضی زنان از عفونت‌ ادرای عود کننده رنج می‌برند که ممکن است به علت سنگ کلیه، یائسگی و یا شرایط ژنتیکی باشد. بنابراین در صورت ابتلای مکرر به این بیماری حتما تحت نظر پزشک قرار بگیرید.

بیشتر ببینید
چرا هنگام رابطه جنسی درد دارید؟

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

هفده − چهار =