آلزایمر و شناسایی سریع با آزمایش خون هوش مصنوعی

0
317
آلزایمر

مثیت زندگی: آلزایمر گره‌ای گور به دوران سالمندی خورده است. اکثر روش‌های شناسایی سریع آلزایمر بی‌نتیجه باقی مانده، اما محققان آی بی ام با طراحی آزمایش خون مبتنی بر هوش مصنوعی، این کار را ممکن کرده‌اند.

 اکثر روش‌های شناسایی سریع آلزایمر بی‌نتیجه باقی مانده است. اما محققان آی بی ام با طراحی آزمایش خون مبتنی بر هوش مصنوعی، این کار را ممکن کرده‌اند.

 سیستم هوش مصنوعی جدید آی بی ام با بررسی مشخصه‌های زیستی نمونه‌های خون گرفته شده از بیماران و به خصوص یک نوع پپتید به نام amyloid-beta می‌تواند ابتلای اشخاص به بیماری آلزایمررا در همان مراحل اولیه مشخص کند.

این روش را می‌توان حتی برای پیش‌بینی احتمال ابتلای یک فرد به آلزایمر نیز استفاده کرد. کارآیی آن بیشتر از روش اسکن مغزی است. روش یادشده پزشکان را برای مداوای بهتر و دقیق مبتلایان به آلزایمر یاری می‌کند.

تجمع amyloid-beta در مایع نخاعی مغز موجب تغییراتی در آن می‌شود که در نهایت و بعد از چندین دهه موجب ابتلا به آلزایمرمی‌شود. افرادی که این تجمع در مغزشان رخ داد ۲.۵ برابر افراد دیگر با خطر ابتلا به آلزایمر مواجه هستند.

دقت این روش برای تشخیص بیماری آلزایمر فعلا ۷۷ درصد است و پژوهشگران شرکت آی بی ام در تلاش هستند تا دقت آن را باز هم افزایش دهند.

بیشتر ببینید
چگونه لب‌های خوش فرم داشته باشیم؟

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

شش + 19 =