راهکارهاسلامت جنسی

آشنایی با بهترین مواد غذایی برای کنترل میل جنسی

مثبت زندگی: غریزه جنسی یکی از غرایز طبیعی و نیاز ذاتی همه افراد است. استفاده از غریزه جنسی برای تعادل بدن ضروری بوده و بسیار اهمیت دارد. اما گاهی اوقات لازم است که میل و غریزه جنسی را تحت کنترل در آورده و آن را کاهش دهیم. مخصوصا زمانی که نیاز جنسی به شدت افزایش پیدا می‌کند. با ما همراه باشید تا با راهکارهای ساده برای کاهش و کنترل میل جنسی آشنا شوید.

چه بخوریم تا میل جنسی کاهش یابد؟

حقیقت این است که هورمون‌های تستوسترون و استروژن نقش حیاتی در بدن هر دو جنس مرد و زن بازی می‌کنند. اما در هر دو حالت، عدم تعادل تستوسترون و استروژن می‌تواند باعث افزایش یا کاهش میل جنسی شود و شناخت انواع مواد غذایی و اثر دهی آنها می‌توانند سطح این دو هورمون را افزایش یا کاهش دهند.

بسیاری از مواد غذایی هستند که مصرف آنها می‌تواند باعث کاهش و یا افزایش میل جنسی شود. می‌توانید با یک رژیم غذایی متعادل و مناسب، از افزایش میل جنسی جلوگیری کنید.

در اینجا به برخی از مواد غذایی که می‌توانند باعث کاهش و یا کنترل میل جنسی شوند، اشاره می‌شود.

1-غذاهای غیر فرآوری شده

پردازش بسیاری از مواد غذایی تا حد زیادی می‌تواند تمایل شما را نسبت به جنس مخالف افزایش دهد. برخی از این غذاهای فراوری شده باعث افزایش انرژی و کالری بیشتر در بدن شده و میل جنسی را افزایش می‌دهد.

2-عدم مصرف نوشابه‌های گازدار

نوشیدن زیاد نوشابه‌های گازدار ایده بسیار نامناسبی است. نوشابه‌های گازدار علاوه بر عوارض مختلف بر سلامت فرد، باعث تحریک میل جنسی می‌شود. شیرین کننده‌های مصنوعی، به طور مستقیم بر میزان سروتونین تاثیر می‌گذارند. سروتونین یک هورمون حیاتی در پرورش احساس رفاه یا شادی است. سروتونین پایین، با میل جنسی پایین‌تر در مردان و زنان ارتباط دارد.

این نوشته را از دست ندهید  دلیل نارضایتی افراد متاهل‌ از ازدواجشان چیست ؟

3- پاپ کورن

مواد شیمیایی مانند اسید پرفلورو مکانیک که در پوشش پاپ کورن( ذرت) یافت می‌شود، می‌تواند باعث از بین رفتن میل جنسی و کاهش آن شود.

4-میگو

مصرف میگو می‌تواند در کنترل میل جنسی تاثیر زیادی داشته باشد. میگو حاوی فسفر بوده و فسفر ماده‌ای برای تنظیم هورمون‌های جنسی به شمار می‌رود. شما می‌توانید میگو را در رژیم غذایی خود قرار داده و مصرف کنید.

5- سویا

سویا یک ماده غذایی مغذی و دارای خواص سلامتی بالایی است. به گفته مرکز ایمنی مواد غذایی، سطح بالای سویا در بدن می‌تواند هورمون‌های جنسی را کاهش دهد و عملکرد تخمدان را در زنان تحت کنترل درآورد. تنها مصرف نصف فنجان سویا در روز می‌تواند منجر به کنترل میل جنسی در هر دو گروه زن و مرد شود. علاوه بر این سویا، نسبت به گوشت پروتئین سالم‌تری بوده و خواص زیادی دارد.

6-پنیر

بسیاری از پنیرها از شیر گاو گرفته شده و با هورمون‌های مصنوعی بارگذاری می‌شوند. پنیر به طور بالقوه می‌تواند با تولید طبیعی هورمون بدن شما، از جمله استروژن و تستوسترون تداخل داشته و از افزایش آن جلوگیری کند. شما می‌توانید برای کنترل میل جنسی خود، روزانه پنیر مصرف کنید.

6-قند

مصرف مواد قندی در هر صورت باید کنترل شده باشد و در آن افراطی صورت نگیرد. مواد غذایی شیرین باعث افزایش سطح هورمون انسولین می‌شود. این هورمون با ذخیره چربی، از بین بردن توده عضلانی و کاهش سطح تستوسترون، ارتباط مستقیمی دارد.

علاوه بر این راهکارها و مصرف مواد غذایی مختلف برای کاهش میل جنسی، شما می توانید با تغییر در سبک زندگی خود و دوری از شرایطی که باعث افزایش میل جنسی در شما می شود، این میل غریزی را بدون سرکوب کردن، تحت کنترل خود در آورید.

این نوشته را از دست ندهید  آقایان! ۵ راه تضمین شده برای تحریک جنسی همسرتان
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − 8 =

دکمه بازگشت به بالا