آب مروارید، شایع ترین بیماری چشم در دوران سالمندی

0
166

مثبت زندگی: شایع ترین بیماری چشم در دوران سالمندی، آب مروارید است که در مراحل اولیه با جراحی برطرف می‌شود و در صورت درمان نکردن به موقع، می‌تواند موجب از دست رفتن بینایی شود.

به خوبی می‌دانیم که با ورود به ۵٠ سالگی، چشمان ما دچار کاهش و ضعف بینایی می‌شود و در صورت بی توجهی و مراقبت نکردن، بیماری‌های چشم در دوران سالمندی بیشتر می‌شود.

علاوه بر کاهش بینایی، باید نسبت به خارش و سوزش ناشی ازخشکی چشم‌ها حساس باشیم. شایع ترین بیماری چشم در دوران سالمندی آب مروارید است که در مراحل اولیه با جراحی برطرف می‌شود و در صورت درمان نکردن به موقع، می‌تواند موجب از دست رفتن بینایی شود.

آب مروارید، شایع ترین بیماری چشم در دوران سالمندی

پیامد مصرف خودسرانه قطره چشم

از مصرف خودسرانه داروها به خصوص قطره‌های چشمی حاوی کورتون، که روی عدسی چشم تاثیر زیادی می‌گذارد، پرهیز کنید. ویزیت و معاینات دوره ای چشم بعد از ۵٠سالگی، هردوسال یک بار ضروری است. از آنجایی که علائم بیماری‌های چشم به صورت تدریجی ظاهر می‌شود پزشک قبل از اینکه مشکل جدی عارض شود تشخیص می‌دهد و درمان می‌کند.

در روزهای آفتابی، به خصوص تابستان، از عینک آفتابی و کلاه سایه‌بان دار باید استفاده کرد. بیماران دیابتی توجه بیشتری به چشمان خود داشته باشند، چون ابتلا به آب مروارید و آب سیاه در این بیماران بیش از دو برابر افراد سالم است.

بیشتر ببینید
فایده ویژه خوردن شکلات برای افراد بالای 40 سال

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

19 − دوازده =